Solidarność za trzy tygodnie oceni działania premiera dot. wzrostu wynagrodzeń

08 Sierpnia 2018, 15:07

Po poniedziałkowym nadzwyczajnym posiedzeniu Komisji Krajowej z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego NSZZ Solidarność zamierza za trzy tygodnie ocenić stopień realizacji związkowych postulatów dotyczących m.in. płacy minimalnej, także w ochronie zdrowia.

Jak poinformował NSZZ Solidarność na swojej stronie, nadzwyczajne posiedzenie Komisji Krajowej z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego trwało ponad pięć godzin. W spotkaniu uczestniczyły również panie minister Elżbieta Rafalska, Anna Zalewska i Joanna Kopcińska.

- Nie brakowało emocji, ale jest też szansa na konstruktywne decyzje m.in. w kwestii budżetówki i służby zdrowia. Czekamy teraz na działania rządu w obszarach tematycznych wskazanych podczas dyskusji - informuje Solidarność.

Premier ma czas na działania do 29 sierpnia

- Czas jest sprawą kluczową bo ocena stopnia realizacji związkowych postulatów odbędzie się 29 sierpnia - tego dnia spotykamy się w Gdańsku w kolejną rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych - podkreślili związkowcy.

Przypomnijmy, że  główne postulaty związku, to szybszy wzrost płacy minimalnej oraz wzrost wynagrodzeń w sferze budżetowej. Solidarność krytycznie ocenia ponadto podpisane przez ministra zdrowia porozumienie z pielęgniarkami. Według związku podpisanie porozumienia tylko z jednym związkiem, to złamanie zasad dialogu społecznego.

Źródło: NSZZ Solidarność

AW

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz