WST w Katowicach uruchamia kierunek lekarski i pielęgniarski

10 Sierpnia 2018, 14:17 lekarze szpital

Wydział Nauk Medycznych Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach otworzy w październiku pierwsze na Śląsku i trzecie w Polsce prywatne studia medyczne.

 

Do tej pory WST kształciła na kierunkach technicznych oraz artystycznych.  Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku zdrowia, od nowego roku akademickiego będzie kształcić również przyszłych lekarzy oraz pielęgniarki.

Kształcenie na kierunku lekarskim prowadzone będzie w trybie studiów stacjonarnych, jednolitych magisterskich (6 lat, 12 semestrów).

– Nasze studia lekarskie spełniają wszystkie wymogi Ministerstwa Zdrowia jak również Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a charakteryzować je będzie nowoczesne podejście do studiowania oraz wybitna kadra naukowo-dydaktyczna. Stawiamy na jakość kształcenia, jak również na praktyki, które każdy absolwent będzie miał zagwarantowane w specjalistycznych ośrodkach partnerskich na terenie Polski.  Ponieważ reprezentujemy uczelnię techniczną (Informatyka, Mechatronika), w ofercie mamy nowoczesne specjalizacje, takie jak: Inżynieria medyczna czy Symulacje i modelowanie komputerowe w biomedycynie, dzięki czemu każdy student medycyny będzie miał dostęp do najnowocześniejszej na rynku wiedzy technicznej – mówił Arkadiusz Hołda, kanclerz i założyciel Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.

Źródło: WST 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz