S.Gadomski zaprasza do dyskusji o efektywności kosztowej

13 Sierpnia 2018, 8:56

Wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski zaprasza do publicznej dyskusji na temat efektywności finansowej systemu opieki zdrowotnej w Polsce. Od 10 do 31 sierpnia wszyscy obywatele i organizacje społeczne mogą przesyłać swoje propozycje dot. podnoszenia efektywności finansowej. Najciekawsze i najwyżej ocenione pomysły zostaną omówione przez ekspertów podczas debaty „Wspólnie dla Zdrowia” na Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju.

- Społeczna świadomość potrzeb, analiza możliwości i wspólna odpowiedzialność za działania publicznej opieki medycznej  to dobry sposób na wypracowywanie nowych rozwiązań finansowania tego ważnego obszaru życia społecznego. Ministerstwo Zdrowia jest otwarte na wszelkie propozycje i sugestie, które mogą poprawić działanie systemu - podkreślił resort zdrowia.

W tym celu uruchomiony został specjalny adres mailowy opinie@wspolniedlazdrowia.com, na który do 31 sierpnia 2018 r. można przysyłać propozycje, a także kierować ewentualne pytania dotyczące tych konsultacji. 

„Wspólnie dla Zdrowia” to seria ogólnonarodowych debat zainicjowana przez ministra Łukasza Szumowskiego. Dyskusje o kierunkach zmian w ochronie zdrowia prowadzone są w formie konferencji, z których każda poświęcona jest innemu obszarowi zagadnień. Najbliższa konferencja odbędzie się w Krynicy-Zdroju, jako część Forum Ekonomicznego.

Będzie ona poświęcona sektorowi ochrony zdrowia jako elementowi gospodarki narodowej, potencjałowi wzrostu gospodarczego generowanego przez zdrowie i medycynę oraz zagadnieniom finansowania ochrony zdrowia. 

Źródło: MZ

AW

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz