Szpital Dietla w Krakowie idzie do remontu

16 Sierpnia 2018, 11:35

Blisko 12 mln zł przekazane zostanie na gruntową modernizację oddziałów kardiologii, reumatologii, chorób wewnętrznych i rehabilitacji w Specjalistycznym Szpitalu im. Józefa Dietla w Krakowie. 

Fundusze na remont pochodzić będą m.in. z Regionalnego Programu Operacyjnego.
Modernizacja krakowskiej placówki obejmie przebudowę czterech oddziałów, która umożliwi ich pełne dostosowane do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.
Szacowany koszt inwestycji wyniesie 12 mln złotych, z czego 9 mln zł pochodzić będzie z funduszy unijnych. Umowę na dofinansowanie remontu placówki podpisali na początku tego tygodnia wicemarszałkowie województwa małopolskiego - Wojciech Kozak oraz Stanisław Sorys oraz dyrektor szpitala – Andrzej Kosiniak-Kamysz.
 
Odnowione sale oraz gabinety lekarskie
W ramach zaplanowane przebudowy na oddziałach powstaną komfortowe, przestronne sale (1-, 2-, 3-osobowe) z łazienkami, a także gabinety diagnostyczno-zabiegowe. Dodatkowo na oddziale kardiologicznym przebudowane zostaną sale intensywnego nadzoru kardiologicznego.
Modernizacja obejmie również toalety na korytarzach, pokoje magazynowe i pomieszczenia szpitalnej kuchni. Jak zapewniają władze placówki dzięki środkom pozyskanym z UE możliwy będzie również montaż zbiornika rezerwowego na wodę oraz wymiana instalacji m.in.: CO, wodno-kanalizacyjnej, wentylacji i klimatyzacji. Finalnie odnowione oddziały mają zostać oddane do użytku do końca sierpnia 2020 roku.
 
131 mln euro dla Małopolski
 
Obecnie krakowskie szpital dysponuje 400 łóżkami, zapewniając opieką 18 tys. pacjentów rocznie. W placówce funkcjonuje 13 specjalistycznych poradni przyszpitalnych, gdzie jest udzielanych ponad 65 tys. porad rocznie. - Zdrowie Małopolan jest dla nas kluczowe, dlatego dokładamy wszelkich starań, by w razie potrzeby byli leczeni na europejskim poziomie. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie środki unijne, które pozwalają nam modernizować, rozbudowywać i inwestować w najwyższej generacji sprzęt medyczny. Na te działania w całym województwie przeznaczyliśmy aż 131 mln euro z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020– podkreślił wicemarszałek Stanisław Sorys.
 
AM
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz