Pracownicy pozywają szpital

20 Sierpnia 2018, 12:18 szpital

Blisko 100 pracowników oczekuje zapłaty od szpitala w Białogardzie. Spółka zarządzająca placówką mimo wyraźnego obowiązku nie zapewniała odzieży roboczej, nie płaciła także ekwiwalentu pieniężnego za odzież już zakupioną przez personel. Byli oraz obecni pracownicy interweniują w sądzie.

Chodzi o 70 obecnych oraz 30 byłych pracowników placówki. I choć zobowiązania spółki względem pracownika wynoszą 500-600 zł, biorąc pod uwagę 100 osób kwota ta wzrasta już do 50-60 tys. zł.

To nie pierwsza taka sytuacja, kiedy pracownicy szpitala w Białogardzie pozywają spółkę. W ubiegłym roku pozew do sądu złożyły pielęgniarki, które nie otrzymywały wynagrodzenia. Już wtedy spółka kwestionowała także zasadność wypłat ekwiwalentu za odzież pracowników. Sąd oddalił jednak apelację Spółki Dializa dzierżawiącą placówkę leczniczą w Białogardzie zasądzając na rzecz pielęgniarek kwotę 16 tys. zł.

W strukturze Centrum Dializa działają obecnie cztery szpitale: Szpital w Pszczynie, Łasku, Opatowie oraz od 2016 r. wspomniany szpital w Białogardzie.

Anna Grela

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz