W Londynie obowiązuje elektroniczna recepta

21 Sierpnia 2018, 8:37 komputer informatyzacja

Praktyki lekarzy rodzinnych w całym Londynie z powodzeniem przeszły na elektroniczną recepcję, co ma przyczynić się do oszczędności czasu i pieniędzy.

Łącznie 1311 uprawnionych lekarzy rodzinnych w całej stolicy Anglii korzysta obecnie z usługi elektronicznych recept. Dzięki temu recepty mogą być przesyłane bezpośrednio z gabinetu lekarskiego do apteki.

Oprócz oszczędności czasu szacuje się, że system elektronicznej recepty przyniósł już NHS na przestrzeni ostatnich trzech lat oszczędności rzędu 130 milionów. Ponadto system utorował drogę do elektronicznego systemu wydawania leków (eRD), co dodatkowo pomogło pracownikom służby zdrowia zoptymalizować czas, umożliwiając lekarzom przepisującym receptę na wydawanie partii leków na receptę przez okres do 12 miesięcy za pomocą jednego podpisu cyfrowego.

- Bardzo się cieszę, że ta usługa jest już dostępna dla wszystkich londyńskich lekarzy rodzinnych. Elektroniczny system wspiera płynny przepływ informacji o zapotrzebowaniu pacjentów na receptę i skraca czas pracy administracyjnej, co pozwala przeznaczyć czas na bezpośrednią opiekę nad pacjentem - skomentował Keith Farrar, starszy ekspert odpowiedzialny za recepty elektroniczne w NHS.

Magdalena Mroczek

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz