Zmiany w wyliczaniu ryczałtu dla szpitali - projekt do konsultacji

22 Sierpnia 2018, 8:47 SZPITAL

Możliwość rozdysponowania w ramach ryczałtów dodatkowych środków przeznaczonych na zwiększenie ilości wskazanego zakresu lub rodzaju świadczeń, w sytuacji kiedy te świadczenia albo nie są wykonywanie przez niektóre szpitale z sieci albo są wykonywane w różnych wymiarach - przewiduje projekt rozporządzenia skierowany do konsultacji.

Chodzi o projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie sposobu ustalania ryczałtu systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej.

Jak wskazano w uzasadnieniu, projektowane rozporządzenie umożliwi rozdysponowanie w ramach ryczałtów dodatkowych środków przeznaczonych na zwiększenie ilości wskazanego zakresu lub rodzaju świadczeń, w sytuacji kiedy te świadczenia albo nie są wykonywanie przez niektóre szpitale z sieci albo są wykonywane w różnych wymiarach.

Ponadto projekt doprecyzowuje regulacje dotyczące stosowania współczynników korygujących.

Według MZ, projekt rozporządzenia będzie miał pozytywny wpływ na działanie szpitali, zaliczanych do kategorii średnich przedsiębiorców, które uzyskają wyższy przychód z tytułu ryczałtu systemu zabezpieczenia.

Pełna treść projektu dostępna jest tutaj

Źródło: RCL

AW

Polecamy również:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz