Życie seksualne młodego pokolenia: nie takie barwne, jak nam się wydaje

22 Sierpnia 2018, 11:07 seks sex
22 Sierpnia 2018, 11:07
22 Sierpnia 2018, 11:07
22 Sierpnia 2018, 11:07 seks sex

Międzynarodowa firma badawcza IPSOS Mori rozwiewa legendę na temat aktywności seksualnej młodych ludzi. W najnowszej publikacji zatytułowanej „The Perils of Perception – Why We’re Wrong About Nearly Everything” (Niebezpieczeństwo percepcji – dlaczego nie mamy racji co do prawie wszystkiego), której publikacja przewidziana jest na 6 września tego roku, zamieszczono obszerne fragmenty badania dotyczące aktywności seksualnej młodego pokolenia (18-29 lat) z USA i Wielkiej Brytanii. Wyniki badania okazują się zaskakujące.

 

Według oceny respondentów, średnia aktywność seksualna młodych mężczyzn sprowadza się do odbywania w ciągu 4 tygodni aż 14 stosunków seksualnych – niestety w praktyce okazuje się, że realna średnia odbywanych aktów miłosnych wynosi zaledwie … 4. Badanie wskazuje, że według przypuszczeń ankietowanych młodzi mężczyźni uprawiają seks przeciętnie 180 razy w roku – podczas, gdy realna i przyziemna liczba zbliżeń z partnerką/partnerem wynosi zaledwie 50.

Wyobrażenie ankietowanych mężczyzn na temat aktywności seksualnej kobiet również jest dalekie od realnych wartości. W ocenie panów przeciętna obywatelka USA lub Wielkiej Brytanii kocha się odpowiednio aż 23 i 22 razy w ciągu miesiąca. Zgodnie z tym rozumowaniem kobieta musiałaby odbywać miłosny akt w każdy dzień roboczy, a także dodatkowo w wybrane trzy dni w trakcie weekendów. A jak wygląda rzeczywistość – w praktyce okazuje się, że przeciętna Brytyjka w ciągu miesiąca uprawia seks zaledwie 5-krotnie, natomiast jej koleżanka zza wielkiej wody 6-krotnie.

IPSOS Mori zapytał również swoich respondentów o liczbę partnerów seksualnych, z którymi będą mieli do czynienia osiągając wiek pomiędzy 45. a 54. rokiem życia. W przypadku tego pytania wartości wskazywane przez respondentów były istotnie bliższe rzeczywistości w przypadku mężczyzn, natomiast w przypadku kobiet wyobrażenia na temat liczby partnerów były średnio dwukrotnie wyższe, niż rzeczywistość.

 AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz