WUM szykuje apkę dla lekarzy i pacjentów związaną z lekami przeciwzakrzepowymi. Pieniądze z NCBiR

23 Sierpnia 2018, 10:45 e-zdrowie

Aplikacja mobilna dla pacjentów i lekarzy wielu specjalności - narzędzie edukacji i wsparcia w procesie decyzyjnym przed leczeniem operacyjnym - pieniądze na taki projekt dostało konsorcjum złożone z jednostek naukowych (m.in. WUM) i firm. Zobacz jakie dofinansowanie dostaną z NCBiR i do czego ma dokładniej służyć ta apka.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przyznało wsparcie dla konsorcjum, któremu przewodzi Warszawski Uniwersytet Medyczny na projekt  „Aplikacja mobilna dla pacjentów i lekarzy wielu specjalności - narzędzie edukacji i wsparcia w procesie decyzyjnym przed leczeniem operacyjnym”.

Celem jest stworzenie pierwszego na rynkukompleksowego  rozwiązania telemedycznego - aplikacji mobilnej z inteligentnymi algorytmami wsparcia decyzyjnego i modułem edukacji dla pacjentów leczonych doustnymi antykoagulantami.

Jak twierdzi konsorcjum, aplikacja przyczyni się do poprawy stanu zdrowia i jakości życia chorych oraz podniesienia ich kompetencji. Projekt pogłębi także relacje między sektorem badawczym a biznesem oraz spowoduje wzrost transferu, opartych na faktach, rozwiązań zdrowia cyfrowego z nauki do gospodarki. Kwota przyznanego dofinansowania to 600 tys. EUR.

Konsorcjum jest złożone z jednostek naukowych (Warszawski Uniwersytet Medyczny, KardioMedSilesia Sp z o.o., University of Freiburg- Medical Center) i podmiotów gospodarczych (HID Human Interface Design GmbH, Heart Team Sp z o.o.).

Jak informuje WUM, ze strony naszej Uczelni w projekt zaangażowani są naukowcy z I Katedry i Kliniki Kardiologii: prof. Grzegorz Opolski, dr Paweł Balsam (kierownik projektu), dr Łukasz Kołtowski, dr Piotr Lodziński, lek. Michał Peller i lek. Krzysztof Ozierański.

AK

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz