Wielka Brytania: farmaceuci dostaną więcej za szczepienia przeciwko grypie

23 Sierpnia 2018, 11:23 Szczepienia

Brytyjski NHS zapłaci więcej za szczepienia wykonywane przez farmaceutów. Po negocjacjach pomiędzy Pharmaceutical Services Negotiating Committee (PSNC) oraz brytyjskim płatnikiem opłata w sezonie 208/2019 za wykonanie szczepienia przeciwko grypie opłata wyniesie w sumie 9,48 funtów.

Jak podaje portal Królewskiego Towarzystwa Farmaceutycznego (RPS) na opłatę składać się będzie kwota 7,98 funta za wykonanie usługi szczepienia (i wzrośnie ona o 34 pensy w stosunku do poprzedniego sezonu grypowego) oraz 1,5 funta tzw. opłaty dodatkowej za szczepionkę.

Farmaceuci wynegocjowali również zmiany związane z wymaganiami dotyczącymi szkolenia w zakresie wykonywania szczepień – w tym roku aptekarze będą potrzebować jedynie bezpośredniego szkolenia z technik iniekcji. Natomiast dotychczasowe szkolenie podstawowe z technik resuscytacji będą wykonywać co trzy, a nie jak dotychczas co dwa lata.

Realizatorzy szczepień nie będą również zobowiązani do wcześniej rejestracji w ramach NHS Business Services Authority i będą mogli składać wnioski o płatność za pośrednictwem formularza internetowego.

Warto podkreślić, że w sezonie 2017/2018 brytyjskie apteki zrealizowały blisko 1,3 mln szczepień przeciwko grypie. Średnia liczba szczepień przeprowadzonych przez każdą z 8987 placówek uczestniczących w projekcie wyniosła 150, natomiast rekordzista wykonał ponad 1000 szczepień.

MM

Polecamy również:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz