7 Europejski Kongres Exercise is Medicine (7th European Congress Exercise is Medicine)

28 Sierpnia 2018, 9:30 sportowiec sport mięśnie

We wrześniu Warszawa stanie się światową stolicą medycyny sportowej, genetyki i psychologii sportu za sprawą 7. Europejskiego Kongresu Exercise is Medicine. Propagatorzy idei Exercise is Medicine podkreślają, ze ćwiczenia służą nie tylko w profilaktyce chorób cywilizacyjnych, ale także pomagają osobom cierpiącym na choroby przewlekłe. 

- Exercise is Medicine to amerykański program, którego celem jest edukowanie lekarzy i trenerów, na temat tego, jaki rodzaj ruchu zastosować u naprawdę chorego pacjenta. Okazuje się, że pacjenci z chorobą wieńcową, nowotworem czy zapaleniem stawów powinni ćwiczyć, a w konsekwencji minimalizować swoje schorzenia - wyjaśnia lek. Anna Plucik-Mrożek, dyrektor Medyczny Exercise is Medicine Polska.

150 minut tygodniowo

 Światowa Organizacja Zdrowia zaleca 150 minut wysiłku aerobowego o umiarkowanej intensywności tygodniowo lub 75 minut tygodniowo ćwiczeń o dużym nasileniu. W zależności od stanu zdrowia te normy mogą się różnić dla osób zmagających się z chorobami nowotworowymi. Wszystko zależy od etapu leczenia, samopoczucia osoby chorej i wyjściowej kondycji fizycznej.

7. Europejski Kongres Exercise is Medicine po raz pierwszy odbędzie się w Warszawie.
W dwudniowej konferencji wystąpi 35 prelegentów i prezenterów z 7 państw Europejskich i ze Stanów Zjednoczonych, odbędzie się 27 wykładów, 8 masterclass oraz 8 warsztatów. Wydarzenie obejmie w swoim zakresie 4 duże wydarzenia: wykłady teoretyczne z zakresu medycyny i sportu, pierwsza Europejska Konwencja Fitnessu Medycznego, warsztaty Fitnessu Medycznego, a także akcja „Spacer po Zdrowie – zaproś swojego lekarza”

Patronatem wydarzenie objął JM Rektor WUM prof. Mirosław Wielgoś, Polski Komitet Olimpijski., Uniwersytet SWPS, Instytut Matki i Dziecka w Warszawie.

Źródło: exerciseidmedicine

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz