Pomoc miejskich asystentów i pielęgniarek środowiskowo-rodzinnych obiecuje kandydat na prezydenta stolicy

28 Sierpnia 2018, 18:40 wyroby medyczne niepełnosprawni

Kolejny kandydat na prezydenta stolicy przedstawił elementy programu związane z ochroną zdrowia. Stawia m.in. na utworzenie w każdej dzielnicy Lokalnych Ośrodków Wsparcia, oferujących pomoc dostosowaną do potrzeb oraz wzmocnienie roli i możliwości działania miejskich asystentów i pielęgniarek środowiskowo-rodzinnych. 

KWW Jana Śpiewaka Wygra Warszawa przedstawił założenia programu zmiany systemu pomocy społecznej w Warszawie. Głównym punktem programu Warszawa Opiekuńcza będzie utworzenie Lokalnych Ośrodków Wsparcia. 

Podczas konferencji prasowej prezentującej założenia Warszawy Opiekuńczej członkowie KWW Wygra Warszawa zwrócili uwagę na fakt, że spośród mieszkańców Warszawy co dziesiąta osoba wymaga pomocy ze względu na wiek lub stopień niepełnosprawności i podkreślali, że miejska polityka społeczna musi być sprawnym systemem współpracujących z sobą instytucji i różnorodnych placówek opiekuńczych.

Pomóc z samodzielności

- Nowoczesne podejście do opieki społecznej zakłada wsparcie osób potrzebujących w uzyskaniu niezależności. Zamykanie osób potrzebujących w domach pomocy społecznej musi być rozwiązaniem stosowanym w ostateczności, dlatego wprowadzimy program mieszkań chronionych. Takie mieszkania zapewniają bezpieczeństwo ich mieszkańcom, ale nie wykluczą ich z życia społecznego - deklarowała Hanna Gospodarczyk, kandydatka KWW Wygra Warszawa na wiceprezydentkę stolicy.

Asystenci miejscy
O nowej roli asystentów miejskich mówił Maciej Borowski-Monkiewicz: - Asystenci miejscy będą wspierać seniorów w codziennych problemach i zastępować opiekunów. Muszą być również odpowiednio wynagradzani. Obecnie ich pensja równa jest płacy minimalnej - dodał Borowski-Monkiewicz.

- Musimy pamiętać, że Warszawa to miejsce zamieszkania nie tylko silnych i zdrowych, ale też osób starszych i z niepełnosprawnościami. W rządzonej przez nas Warszawie nikt nie zostanie pozostawiony bez wsparcia - deklarował kandydat na prezydenta stolicy Jan Śpiewak.

O tym jakie plany dotyczące stricte ochrony zdrowia ma kandydat PiS Patryk Jaki pisaliśmy tutaj bazując na opinii eksperta:

AK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz