Lekarzu z pozaszpitalnego AOS - walcz o pensje, jesteś na wygranej pozycji

31 Sierpnia 2018, 11:23 lekarze

Lekarze zatrudnieni w publicznych, nie przyszpitalnych przychodniach AOS czują się poszkodowani przez resort przez pominięcie ich przy nowelizacji ustawy określającej minimalne wynagrodzenia dla lekarzy. OZZL w swoim oficjalnym komunikacie odpowiada lekarzom jak otrzymać 6750 zł pensji zasadniczej w placówkach AOS.

Piszą do ZK OZZL lekarze zatrudnieni w publicznych przychodniach AOS, nie prowadzonych przez szpitale, ale przez inne podmioty. Skarżą się, że zostali pokrzywdzeni (...) Piszą do nas abyśmy interweniowali u ministra - pisze Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy.

Na takie skargi OZZL odpowiada:

Lekarze z pozaszpitalnej AOS– żądajcie podwyżki do 6750 PLN od swoich dyrektorów – jesteście na pozycji z góry wygranej !Zażądajcie takiej podwyżki WSZYSCY zatrudnienie w danym miejscu – jednocześnie. Zagroźcie, że – jeżeli dyrektor (kierownik) nie zgodzi się na podwyżkę – rozwiążecie umowę o pracę i – jeśli będzie trzeba – zróbcie to. Jesteście na pozycji z góry wygranej. Dzięki „ustawie Szumowskiego” możecie być pewni, że nikt was w tej przychodni nie zastąpi za mniej niż 6750 PLN pensji zasadniczej. Lekarze szpitalni, którzy będą zarabiać CO NAJMNIEJ 6750 PLN pensji zasadniczej nie zgodzą się aby za niższe wynagrodzenie pracować (po godzinach !) w przychodni. Lepiej wezmą sobie kolejny dyżur, wynagradzany jak godziny nadliczbowe. Rozsądek i logika na to wskazują, że jesteście na pozycji z góry wygranej. Tylko emocje mogą być przeszkodą, ale przecież z emocjami lekarze powinni umieć sobie poradzić.

Lekarze z pozaszpitalnej AOS– żądajcie podwyżki do 6750 PLN od swoich dyrektorów – jesteście na pozycji z góry wygranej !

źródło: OZZL

Polecamy również:


K. Bukiel o tzw. ustawie Szumowskiego - przywołuje zasadę "śmierć frajerom"

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz