Krynica-Zdrój: INFARMA zaprasza na debaty poświęcone branży farmaceutycznej

03 Września 2018, 14:41 diagnostyka biotechnologia laboratorium badania

"Sektor ochrony zdrowia jako część gospodarki nastawionej na rozwój" w ramach "ścieżki zdrowotnej" oraz "Biotechnologia 2.0 w medycynie - kierunek dla polskiej gospodarki" w ramach Forum Innowacji – to debaty poświęcone roli branży farmaceutycznej podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój. Zaprasza na nie INFARMA.

Jutro zaczyna się XXVIII Forum Ekonomicznego, które odbędzie się w dniach 4–6 września 2018 r. w Krynicy-Zdroju. Część debat poświęcona będzie branży farmaceutycznej. 

 

4 września 16:25—17:25 

Biotechnologia 2.0 w medycynie - kierunek dla polskiej gospodarki

Przedstawiciele organów rządowych oraz świata biznesu i nauki, wspólnie postarają się odpowiedzieć na pytania istotne dla budowania wizji Polski jako jednego z wiodących hubów biotechnologicznych w Europie. Wydarzenie będzie okazją do debaty o potencjale Polski w rozwoju biotechnologii oraz wspólnego kreowania wizji biotechnologii 2.0 w medycynie, jako jednego ze strategicznych kierunków rozwoju polskiej gospodarki.

PANELIŚCI: Brian Bradbury, Executive Director, CfOR Data and Analytic Center, Amgen, USA; Piotr Dardziński, Sekretarz Stanu, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polska; Piotr Dytko, Prezes Zarządu, PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii Sp. z o.o., Polska; Janusz Homa, CEO, Ardigen S.A., Polska Philip Tagari, VP Therapeutic Discovery, Amgen, USA

Moderator: redaktor Wojciech Kuta

 

5 września, godz. 17:15-18:30

Sektor ochrony zdrowia jako część gospodarki nastawionej na rozwój

Innowacje w medycynie zmieniają rzeczywistość pacjentów, ale mają również niebagatelny wpływ na konkurencyjność kraju na arenie międzynarodowej. Polska gospodarka znajduje się w momencie, w którym jej wzrost powinien opierać się na nowych, silnych czynnikach rozwojowych. Podstawą tego wzrostu i jego trwałości mogą być także innowacje w ochronie zdrowia. 

W czasie dyskusji poruszone zostaną kwestie:

Jakie rozwiązania mogą włączyć medycynę w realizację „Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”?

Jak nowoczesne technologie lekowe i sprzęt medyczny mogą wpłynąć na poprawę wyników leczenia i przełożyć się na wydłużenie życia pacjentów oraz ograniczenie inwalidztwa?

W jakich obszarach już powstają polskie innowacje medyczne, a w jakich mają szansę powstać w najbliższej przyszłości?

Jaki mają potencjał eksportowy?

Czy Polska może stać się zagłębiem start-upów medycznych?

Jakie kraje poradziły sobie już z poprawą innowacyjności w medycynie? Co warto naśladować?

WYKŁAD GOŚCINNY: Eamon Gilmore, Vice Premier i Minister Spraw Zagranicznych Irlandii w poprzednim rządzie

PANELIŚCI: - Łukasz Szumowski, Minister Zdrowia RP; Krzysztof Opolski, Wydział Nauk Ekonomicznych, Uniwersytet Warszawski;  Małgorzata Adamkiewicz - Adamed; Iwona Pokwicka, Medicover Polska; Miłosz Gruca, Prezes Zarządu Selvita; Robert Rusak - Prezes Zarządu POLMED; Jarosław Oleszczuk, Infarma (Astra Zeneca); Reinier Schlatmann, CEO of Philips Central and Eastern Europe, Philips Polska Sp. z o.o., Holandia

DYSKUSJĘ POPROWADZĄ: Tomasz Hryniewiecki, Instytut Kariologii w Aninie Dorota Hryniewiecka-Firlej, INFARMA

Bogna Cichowska-Duma, dyrektor generalna INRAMY-y będzie panelistką w debatach: 

Jak transformacja cyfrowa służby zdrowia wpływa na zaangażowanie pacjenta i poprawę opieki medycznej? (4 września godz. 17:35 - 18:35) 

Wiedza i innowacje kluczem do sukcesu – czy biznesu można się nauczyć? (6 września godz. 14:25—15:25)

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Paneli sta Poniedziałek, 03 Września 2018, 18:22
A na stronie MZ inni paneliści:
https://www.gov.pl/zdrowie/medycyna-finanse-gospodarka-konferencja-5-wrzesnia-w-krynicy-zdroju