Jest projekt zarządzenia NFZ ws. skrócenia kolejek do specjalistów

04 Września 2018, 14:33 szpital pacjenci pacjent kolejka wizyta lekarz

Wprowadzenie rozwiązań motywujących świadczeniodawców do zwiększonego przyjmowania nowych pacjentów i skrócenia czasu oczekiwania na uzyskanie świadczenia - to cel projektu noweli zarządzenia NFZ dotyczącego ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

O planach NFZ pisaliśmy już w poniedziałek Wiemy jak NFZ skróci kolejki do specjalistów na wybory samorządowe

Na stronie internetowej NFZ został we wtorek opublikowany projekt zarządzenia Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia zmieniający zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju ambulatoryjna opieka specjalistyczna. Jak podkreślono ma on na celu wprowadzenie rozwiązań motywujących świadczeniodawców do zwiększonego przyjmowania nowych pacjentów i skrócenia czasu oczekiwania na uzyskanie świadczenia.

NFZ proponuje wprowadzenie współczynnika korygującego w wysokości 1,2 przy rozliczaniu świadczeń w poradniach specjalistycznych przez świadczeniodawców, którzy w największym stopniu (co najmniej o 20 proc.) skrócili czas oczekiwania na uzyskanie świadczenia we wskazanych zakresach, poprawiając tym samym dostępność do nich.

Współczynnik korygujący dotyczy świadczeń w zakresach: endokrynologii, endokrynologii dla dzieci, gastroenterologii, gastroenterologii dla dzieci, kardiologii, kardiologii dziecięcej, neurochirurgii, neurochirurgii dla dzieci, okulistyki, okulistyki dla dzieci.

- Celem tego działania jest dalsze zmotywowanie świadczeniodawców do jak najlepszego zarządzania listami oczekujących - podkreślił NFZ.

Opinie i uwagi do projektu zarządzenia można przesyłać do 11 września 2018 r.

Źródło: NFZ

AW

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Andrzej Wojciech Sobota, 08 Września 2018, 10:03
Czy to oznacza, czasowe (do końca roku) wstrzymanie zapisów?