MZ: Realizujemy Porozumienie z Rezydentami. Jest rozporządzenie o wysokości wynagrodzeń

06 Września 2018, 14:07 lekarze

Minister Zdrowia podpisał w czwartek nowe rozporządzenie w sprawie wysokości zasadniczego wynagrodzenia miesięcznego lekarzy i lekarzy dentystów odbywających specjalizację w ramach rezydentury - poinformował resort zdrowia. Jak podkreślił MZ, tym samym zrealizowane zostało ustalenie zapisane w § 3 porozumienia podpisanego w dniu 8 lutego 2018 r. z Porozumieniem Rezydentów.

MZ podkreśliło, że wysokość miesięcznego zasadniczego wynagrodzenia lekarzy i stomatologów odbywających szkolenie specjalizacyjne w trybie rezydentury zależy od dziedziny medycyny i od okresu specjalizacji.
 
Które dziedziny priorytetowe?
 
W przypadku lekarza i lekarza dentysty odbywającego daną specjalizację w ramach rezydentury w 20 dziedzinach: anestezjologia i intensywna terapia, chirurgia onkologiczna, chirurgia ogólna, choroby wewnętrzne, geriatria, hematologia, kardiologia dziecięca, medycyna ratunkowa, medycyna rodzinna, neonatologia, neurologia dziecięca, onkologia kliniczna, onkologia i hematologia dziecięca, ortodoncja, patomorfologia, pediatria, psychiatria, psychiatria dzieci i młodzieży, radioterapia onkologiczna, stomatologia dziecięca, wysokość zasadniczego wynagrodzenia miesięcznego będzie następująca: w pierwszych dwóch latach zatrudnienia w trybie rezydentury wynosi 4700 zł, a w przypadku zakwalifikowania do jej odbywania w drugim postępowaniu kwalifikacyjnym w 2017 r. oraz w pierwszym postępowaniu kwalifikacyjnym w 2018 r. – 4875 zł, po dwóch latach zatrudnienia w trybie rezydentury – 5300 zł.
 
Wysokość zasadniczego wynagrodzenia miesięcznego lekarza i lekarza dentysty odbywającego daną specjalizację w pozostałych dziedzinach medycyny w ramach rezydentury w pierwszych dwóch latach zatrudnienia w trybie rezydentury wynosi 4000 zł, po dwóch latach zatrudnienia w trybie rezydentury – 4500 zł.
 
Rozporządzenie wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia, z mocą od dnia 1 lipca 2018 r.
 
Źródło: MZ
 
AW
 
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz