W szpitalu w Świeciu otwarto nowoczesny SOR

06 Września 2018, 14:21 SOR w szpitalu w Świeciu

Nowe sale obserwacyjna, zabiegowa i wstępnej intensywnej terapii oraz sprzęt medyczny: USG, respiratory, aparaty EKG, kardiomonitory - tak wyposażony po modernizacji szpitalny oddział ratunkowy w Nowym Szpitalu w Świeciu przyjmuje już pacjentów. 5 września br. odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia oddziału.

Oddział ratunkowy w Świeciu przyjmuje rocznie ponad 13,5 tys. pacjentów. Do połowy bieżącego roku do oddziału zgłosiło się już ponad 7 tys. pacjentów. Modernizacja oddziału była konieczna przede wszystkim ze względu na potrzeby pacjentów. Szpital pozyskał na ten cel środki z funduszy europejskich przeznaczonych na wsparcie medycyny ratunkowej.

- Mam nadzieję, że pacjenci będą zadowoleni ze zmian. Oprócz fachowej opieki medycznej i nowoczesnego sprzętu, pacjenci potrzebują również dobrych relacji z personelem medycznym. Na tym nam zależy i cały czas nad tym pracujemy – mówi dr Andrzej Brymora, prezes Nowego Szpitala w Świeciu. 

Nowe sale, nowe wyposażenie

Do istniejącego SOR-u dobudowano salę resuscytacyjno-zabiegową oraz salę obserwacyjną. Pomieszczenia są wyposażone w nowoczesne aparaty do znieczulania pacjentów, respiratory, nowe łóżka, pompy infuzyjne, kardiomonitory czy aparaty EKG.

Szpital w Świeciu dysponuje całodobowym dostępem do diagnostyki obrazowej: RTG, tomografu komputerowego i rezonansu. Na potrzeby SOR, został zakupiony dodatkowy aparat USG. W szczególnych przypadkach pacjent może być przetransportowany śmigłowcem do innej placówki – w niewielkiej odległości od oddziału znajduje się oddane do użytku w 2014 roku lądowisko. Powiększona została również sala, gdzie udzielana jest pomoc pacjentom z urazami kostnymi. Powiększono ponadto poczekalnię oraz miejsce do rejestracji i segregacji pacjentów.

- Każdy pobyt w szpitalu jest traumą, a jeśli już to się wydarzy, to chcielibyśmy, żeby warunki w jakich przebywają pacjenci były bardziej komfortowe niż do tej pory. Czekaliśmy bardzo długo na ten remont i wszystkim nam zależało, żeby tak to właśnie wyglądało – powiedziała w czasie otwarcia dr Grażyna Szybowicz, szefowa świeckiego SOR.

– Szpital jest bardzo ważny dla mieszkańców. Nasz powiat liczy ponad 100 tys. mieszkańców, w pobliżu mamy ważne drogi. Zależy nam, żeby mieszkańcy byli zadowoleni z leczenia w szpitalu. Cieszę się, że szpital się zmienia – mówił starosta Powiatu Świeckiego Franciszek Koszowski.

Koszt projektu wniósł ponad 3,38 mln zł, z czego ponad 2,72 mln złpochodziło z dotacji.

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz