A. Niedzielski: NFZ jest w stanie wziąć na siebie finansowanie rejestrów medycznych

10 Września 2018, 12:09 NFZ

W sytuacji, jeżeli by się okazało, że różne ścieżki finansowania rejestrów medycznych nie doprowadzą nas do sukcesu, to Narodowy Fundusz Zdrowia jest w stanie wziąć na siebie ciężar i odpowiedzialność finansowanie i współpracy w zakresie tych rejestrów - poinformował w poniedziałek wiceprezes NFZ Adam Niedzielski.

Jak podkreślił A. Niedzielski, obecnie toczy się emocjonująca debata na temat finansowania rejestrów medycznych.

Chodzi o niezagwarantowanie w planie przyszłorocznego budżetu państwa środków  na rejestry medyczne. 

- Toczy się emocjonująca debata na temat finansowania rejestrów medycznych. Zostałem upoważniony przez Prezesa NFZ do takiego stwierdzenia, że w sytuacji, jeżeli by się okazało, że jeżeli różne ścieżki budżetowego finansowania rejestru nie doprowadzą nas do sukcesu, to NFZ jest w stanie wziąć na siebie ciężar i odpowiedzialność finansowania i współpracy w zakresie tych rejestrów - mówił A. Niedzielski. 

Podkreślił, że rejestry warunkują prawidłowe funkcjonowanie NFZ. - Nie widzimy innej metody poprawy efektywności systemu  finansowania opieki zdrowotnej - dodał.

- Ostatecznie to my weźmiemy odpowiedzialność za pozyskiwanie danych, utrzymywanie rejestrów i współpracę przy ich organizacji. To jest na tyle ważny element funkcjonowania naszej organizacji, że nie możemy sobie pozwolić na zaniedbanie w tym zakresie - zapewnił

AW

Polecamy także:

Organizacje pacjentów do MF: w projekcie budżetu nie ma pieniędzy na rejestry medyczne

Pracownicy i pracodawcy z Trójstronnego Zespołu ds. ochrony zdrowia ws. rejestrów medycznych

Rzecznik Praw Pacjentów o rejestrach medycznych

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz