Wielkopolski NFZ zwiększa finansowanie - ile i na co?

10 Września 2018, 13:28 NFZ

Wielkopolski Oddział Funduszu przeznacza dodatkowe środki na wykonanie badań. Więcej pacjentów w tym roku będzie mogło skorzystać m.in. z rezonansu magnetycznego i tomografii. 

 Wielkopolski Oddział funduszu przekazał po raz kolejny w tym roku dodatkowe środki na wykonywanie badań rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej, tym razem w wysokości 600 tysięcy złotych. Jednocześnie, o ponad 300 tysięcy złotych zwiększono pulę pieniędzy przeznaczonych na wykonywanie badań endoskopowych przewodu pokarmowego, zwłaszcza kolonoskopii - poinformował Wielkopolski NFZ.

Zwiększenie finansowania również w innych świadczeniach

Dodatkowo, ponad 400 tysięcy złotych przeznaczono na hemodializoterapię i prawie 300 tysięcy – na dializoterapię otrzewnową. W ramach wszystkich środków przekazanych na realizowanie Świadczeń Odrębnie Kontraktowanych (tzw. SOK) sfinansowano także zwiększenie dostępności do terapii hiperbarycznej na kwotę prawie 100 tysięcy złotych, co daje łączną kwotę około 800 tysięcy złotych więcej w ramach SOK.

Kolejną dofinansowaną dziedziną są świadczenia stomatologiczne dla dzieci i młodzieży do lat 18. Oddział przekazał dodatkowo ponad 556 tysięcy złotych, z czego: 360 tysięcy złotych na świadczenia w stomatologii ogólnej dla dzieci i prawie 173 tysiące złotych na ortodoncję oraz ponad 26 tysięcy złotych na świadczenia w programie ortodontycznej opieki nad dziećmi z wrodzonymi wadami części twarzowej czaszki.Poza tym, w ramach świadczeń stomatologicznych - nie tylko dedykowanym dzieciom, ale również osobom dorosłym - ponad 13 tysięcy złotych WOW NFZ przekazał na świadczenia ogólnostomatologiczne udzielane w znieczuleniu ogólnym. 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz