Będzie kara dla placówek za nieprzekazanie informacji o liczbie pielęgniarek

11 Września 2018, 14:17 pielęgniarka

NFZ we wtorkowym komunikacie przypomniał, że warunkiem wypłaty środków na podwyżki dla pielęgniarek jest przekazanie do oddziału NFZ informacji o liczbie zatrudnionych pielęgniarek i położnych. Jednocześnie, "zaakcentował", że placówkom, które nie wykonają obowiązków wynikających z rozporządzenia MZ dot. wypłaty podwyżek dla pielęgniarek, grozi kara umowna. 

- Mając na uwadze realizację rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 29 sierpnia 2018 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, dotyczącego przekazywania przez Narodowy Fundusz Zdrowia dodatkowych środków na finansowanie świadczeń udzielanych przez pielęgniarki i położne, Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina, że warunkiem wypłaty ww. środków jest przekazanie do właściwego oddziału wojewódzkiego NFZ informacji dotyczących pielęgniarek i położnych - czytamy w komunikacie Departamentu Świadczeń Opieki Zdrowotnej.

Jednocześnie zaakcentować należy, że zgodnie z przepisami ww. rozporządzenia, niewykonanie przez świadczeniodawcę obowiązków określonych w tym akcie normatywnym skutkować będzie nałożeniem na świadczeniodawcę kary umownej - podkreślił NFZ.

W myśl rozporządzenia placówki mają 14 dni od wejścia w życie rozporządzenia na przekazanie danych o liczbie zatrudnionych pielęgniarek i formie wykonywania zawodu.

Źródło: NFZ

AW

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz