Ratownicy w październiku nie stawią się na dyżurach

12 Września 2018, 9:33 Ratownicy

Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych ogłosił październik miesiącem "Dni bez ratownika". Zgodnie z zapowiedziami pracownicy etatowi i kontraktowi ratownictwa medycznego w wybranych dniach przyszłego miesiąca nie pojawią się na dyżurach. W jakie dni?

-Lekceważenie przez Rząd i MZ naszych postulatów, marginalizowanie zawodu ratownika medyczne i dzielenie środowiska spowodowało, że z dniem 10.09 ogłaszamy kroczące Dni bez ratownika - czytamy w piśmie KPRM.

Komitet zaleca ratownikom, aby "wziąć wolne od dyżuru i spędzić ten czas z rodziną lub dodatkowo zadbać o swoje zdrowie". Ponadto podkreślono, że pracownicy kontraktowi w dniach absencji nie zabezpieczą wolnych dyżurów - jak podkreśla Komitet "nie mają takiego obowiązku. Ich obowiązkiem jest stawienie się jedynie na zaplanowanym wcześniej dyżurze.

Jakie dni będą objęte akcją protestacyjną?

"Teraz wszystko zależy od nas samych,od każdego z nas..." - apeluje Komitet na swojej stronie społecznościowej. Zachęcają ratowników do wzięcia wolnego w dniach: 5-7, 13-14, 19-21, 27-28 i 31.10-01.11.

źródło: Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

2 komentarze

Szkoda Sobota, 22 Września 2018, 13:42
Ratownik Medyczny nie może opuścić stanowiska pracy. Co w związku z tym? A no to, że za tych co wezmą wolne w dniach protestu będą pracować ratownicy, którzy byli na nockach i nie dostali zmiany. A więc nie jest to dzień bez ratownika. Bo obsada będzie - tylko wbrew woli tych co będą musieli zostać :(
jolduc Czwartek, 13 Września 2018, 10:25
I bardzo dobrze. Czas by ciężko pracujący ratownicy zostali docenieni i dobrze opłacani. Do tej pory rząd lekceważy ich potrzeby i ich rolę. To są ludzie po studiach i ich umiejętności w udzielaniu pomocy i ratowaniu nas często przewyższają umiejętności znacznie lepiej opłacanych lekarzy. Jak nie da się normalnie dogadać to trzeba walczyć. Niech panowie doktorzy zabezpieczą dyżury w czasie protestu.