Kandydat na prezydenta stolicy o "zdrowej Warszawie"

12 Września 2018, 11:29 Szczepienia

Rozszerzenie programu szczepień przeciwko grypie o dzieci i kobiety w ciąży, a także finansowanie szczepionek skojarzonych dla dzieci - to niektóre propozycje kandydata Komitetu Obywatelskiego na prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego. 

Rafał Trzaskowski w środę na konferencji prasowej zaprezentował część programu "Zdrowa Warszawa".

Kandydat KO na Prezydenta Warszawy wśród propozycji wymienił m.in.: rozszerzenie szczepień przeciwko grypie o dzieci i kobiety w ciąży. Koszt tego rozwiązania to 500 tys. zł. Obecnie szczepienia takie są finansowane przez miasto dla seniorów.

Kolejne propozycje to dofinansowanie szczepionek skojarzonych dla dzieci, szczepienia HPV dla dziewczynek w wieku 11-12 lat.

Rafał Trzaskowski zapowiedział ponadto utrzymanie dotychczasowych programów polityki zdrowotnej.

W konferencji wziął udział b. minister zdrowia Bartosz Arłukowicz (PO), który przypomniał, że do Sejmu wpłynął obywatelski projekt ustawy o zniesieniu obowiązkowych szczepień ochronnych. Jak mówił Arłukowicz, taki projekt stanowi realne zagrożenie dla dzieci.

- Jednym z polityków, który mówił wprost, że obowiązkowe szczepienia są naruszeniem wolności obywatelskich i nie powinny być one obowiązkowe dla dzieci, jest Patryk Jaki. Arłukowicz przypomniał działania kontrkandydata na prezydenta stolicy Patryka Jakiego zmierzające do likwidacji obowiązkowych szczepień. 

Kolejne części programu „Zdrowa Warszawa” mają być prezentowane w kolejnych dniach.

AW

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz