Roche: 730 mln zł na badania i rozwój w 2017 r (wideo)

12 Września 2018, 15:01 Laboratorium

-2017 r. był dla Roche szczególnie intensywnym okresem - mówi Izabella Dessoulavy-Gładysz z Roche Polska. Opowiedziała o szerokich działaniach współpracy z polską nauką oraz procesach komercjalizacji rodzimych osiągnięć. 

Przede wszystkim należy wyróżnić program Nauka ratuje życie, który swój debiut miał właśnie w ubiegłym roku. - Projekt skupia działania, które Roche podejmuje w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Jednocześnie jest to projekt, który skupia nasze inwestycje, partnerstwa publiczno prywatne i współpracę z polskimi naukowcami - mówiła Izabella Dessoulavy-Gładysz.

W ramach programu w 2017 r. odbyła się jedna z największych komercjalizacji polskiego wynalazku. Zespół prof. Jacka Jemielitego z Uniwersytetu Warszawskiego ustabilizował cząsteczkę mRNA, a we współpracy z Roche dokonano komercjalizacji tego wynalazku tworząc szczepionkę przeciw-nowotworową, która w tej chwili przechodzi ostatnie badania kliniczne - chwaliła projekt I. Dessoulavy-Gładysz.

Kontynuując współpracę z Uniwersytetem Warszawskim Roche rozpoczął projekt Biotech Leader Academy, gdzie Polscy naukowcy i studenci UW mogą rozwijać się licząc jednocześnie na współpracę z partnerem biznesowym.

- Globalnie, na badania i rozwój Roche w 2017 r. wydał 730 mln zł, czyli więcej niż firma Apple - mówi Izabella Dessoulavy-Gładysz. - Nasza współpraca z Polską nauką ma bardzo szeroki wymiar. Oprócz Uniwersytetu Warszawskiego współpracujemy z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi gdzie zaczęliśmy projekt doktoratów wdrożeniowych, co jak na Polskie warunki jest innowacyjnym przedsięwzięciem - dodaje. 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

imi Czwartek, 13 Września 2018, 5:56
wzruszajace