22 września protest fizjoterapeutów w Warszawie

13 Września 2018, 15:13 fizjoterapeuta rehabilitacja masażysta
13 Września 2018, 15:13

22 września fizjoterapeuci zapowiadają ogólnopolską manifestację w Warszawie. Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Fizjoterapii domaga się m.in. podwyżek wynagrodzeń.

Manifestacja organizowana wspólnie z Ogólnopolskim Porozumieniem Związków Zawodowych rozpocznie się o godz. 12 na placu Trzech Krzyży, skąd protestujący przejdą przed Kancelarię Premiera w Alejach Ujazdowskich.

- Kilka tysięcy osób z całej Polski przyjedzie protestować. Przed kancelarią prezesa Rady Ministrów wygłosimy swoje postulaty – zapowiedział w rozmowie z Polityką Zdrowotną Tomasz Dybek, przewodniczący Zarządu Krajowego OZZPF oraz przewodniczący Porozumienia Zawodów Medycznych.

Zarząd OZZPF jest oburzony i niezadowolony z powodu nierównego traktowania fizjoterapeutów w zakresie regulacji podwyżek w stosunku do innych grup zawodowych pracowników ochrony zdrowia zarówno przez Ministerstwo Zdrowia, jak i pracodawców.

Fizjoterapeuta zarabia 1600-1800 zł

- Środowisko domaga się wyjaśnień dlaczego fizjoterapeuci mają najniższe wynagrodzenia spośród zawodów medycznych oraz jest pomijane przy wzroście wynagrodzeń innych grup zawodowych – podkreślają fizjoterapeuci.

Jak wskazuje OZZPF, po 5-letnich studiach wyższych wynagrodzenie fizjoterapeutów jest „upokarzające” i kształtuje się na poziomie 1600-1800 zł netto.

Dybek zaznaczył, że chodzi także o dostępność do fizjoterapeuty i cały system opieki fizjoterapeutycznej dla pacjenta. - Gdy pacjent nie trafia do fizjoterapeuty zaraz po urazie, ale za miesiąc, dwa lub trzy miesiące, to nie ma efektywności całego systemu – stwierdził.

AW

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz