W sobotę 13. Bieg po Nowe Życie promujący świadome dawstwo narządów

13 Września 2018, 15:59 Saleta Bieg po nowe życie

W najbliższą sobotę 15 września w Warszawie odbędzie się 13. Bieg po Nowe Życie. Znane osoby ze świata teatru, filmu, estrady, mediów, nauki i sportu spotkają się po raz piąty w stolicy, by promować świadome dawstwo narządów. Na starcie biegu stanie ponad 70 sztafet.

15 września w Parku Świętokrzyskim przy Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się trzynasta edycja Biegu po Nowe Życie – inicjatywy, która zachęca do świadomego dawstwa narządów. Celem tej inicjatywy jest także pokazanie, że osoby po przeszczepieniu mogą żyć aktywnie.

- Jeszcze nigdy w ośmioletniej historii biegu nie udało się zgromadzić na starcie aż tylu sztafet – podkreśla Arkadiusz Pilarz, dyrektor wydarzenia.

- Będą z nami osobowości znane z poprzednich edycji między innymi Jolanta Fraszyńska, Jacek Kopczyński, Małgorzata Potocka, Maciej Kurzajewski, Agnieszka Rylik, Tomasz Barański, Krzysztof Wieszczek, Paulina Sykut – Jeżyna, Marcin Mroczek, Jarosław Kret czy Olga Kalicka, będą także nasi nowi przyjaciele, którzy dołączają do Biegu po Nowe Życie między innymi Michał Żebrowski, Aleksandra Popławska, Piotr Głowacki, Michał Mikołajczak, Rafał Maserak, Elżbieta Romanowska czy Ewa Błachnio – wymienia Pilarz.

- Formuła Biegu po Nowe Życie nie zmienia się. Znane osoby ze świata teatru, filmu, estrady, mediów, nauki i sportu towarzyszą na trasie marszu osobom po przeszczepieniu, tym, które na co dzień przekonują, że po ciężkiej chorobie można wrócić do sprawności i żyć aktywnie – mówi Przemysław Saleta, współtwórca i ambasador Biegu po Nowe Życie.

- To dla nas wielkie święto, wspaniałe spotkanie wspaniałych ludzi, dawców takich jak ja, biorców i tych, którzy wspierają polską transplantologię – dodaje Saleta.

AW

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz