Budzik wybudzi dorosłych również w Warszawie

19 Września 2018, 9:35 rak nowotwór chemioterapia onkologia pacjent kroplówka szpital

Na mapie Warszawy i Mazowsza pojawi się nowa placówka medyczna. Marszałek województwa- Adam Struzik oraz Ewa Błaszczyk, prezes Fundacji „Akogo?” podpisali list intencyjny w sprawie budowy kliniki „Budzik” dla dorosłych na warszawskim Bródnie.

 

Klinika ma powstać w bezpośrednim sąsiedztwie Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego, który będzie partnerem medycznym całego przedsięwzięcia. Sygnowany list intencyjny pozwoli fundacji na realizację inwestycji (budowę i wyposażenie kliniki) na samorządowych gruntach.

– To jest pierwszy, ale bardzo ważny krok na naszej wspólnej drodze do stworzenia w tym miejscu klinki budzik dla osób dorosłych. To piękna i bardzo potrzebna inicjatywa. Ze swojej strony deklaruję pełne poparcie – podkreślił Adam Struzik.

Ewa Błaszczyk wskazała natomiast, że nowy projekt to pierwsza tego typu inicjatywa wspólna z samorządem. - Nowy projekt – stworzenie kliniki „Budzik” dla osób dorosłych, przy Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim w Warszawie, to bez wątpienia szczytny cel. Dzięki niemu będzie możliwe zapewnienie systemowej opieki dla osób dorosłych, po ciężkich urazach mózgu – podkreśliła Ewa Błaszczyk.

Pomysłodawcy nowej kliniki oceniają, że dużym atutem będzie sąsiedztwo Szpitala Bródnowskiego, którego władze już teraz zadeklarowały chęć współpracy i zapewnienie Budzikowi zaplecza diagnostyczno-rehabilitacyjnego.

Szpital Bródnowski posiada bogate i stale unowocześniane zaplecze między innymi diagnostyczne, a przede wszystkim wybitny personel medyczny. Wszystkim co mamy, chcemy i możemy służyć. Współpraca przy tworzeniu i działaniu kliniki Budzik dla dorosłych to szansa na pomoc jeszcze większej grupie pacjentów – dodała Teresa Bogiel, prezes Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego.

Przypomnijmy, że pierwsza klinika Budzik – dedykowana najmłodszym pacjentom - powstała przy Centrum Zdrowia Dziecka w 2013 roku. W klinice stworzono systemowe rozwiązania, wzorce prawno-organizacyjny oraz medyczno-neurorehabilitacyjne dla dzieci w śpiączce. Od tego czasu w klinice wybudzono ze śpiączki 49 pacjentów.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz