Komputerowy gigant zakończył wdrażanie e-recepty

20 Września 2018, 10:21 erecepta ezdrowie ezla informatyzacja telefon cyfryzacja

Mazowiecki Szpital Wojewódzki i Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Siedlcach oraz Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krynicy-Zdroju to placówki, w których Asseco zakończyło pilotażowe wdrażanie obsługi e-recept.

 

Spółka poinformowała, że projekt zrealizowany w oparciu o wytyczne Ministerstwa Zdrowia oraz Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, pozwolił na integrację systemu Asseco Medical Management Solutions (AMMS) z platformą P1.

- Nasz system jest w pełni gotowy do podłączania z centralnym systemem zapisywania recept w ramach platformy P1. Zanim przystąpiliśmy do wdrożeń w wybranych placówkach nasze rozwiązanie przeszło pozytywnie szereg scenariuszy w środowisku testowym, udostępnionym przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia – powiedział Krzysztof Groyecki wiceprezes Asseco Poland.

Przypomnijmy, że od 1 stycznia 2020 roku, zgodnie z założeniami Ministerstwa Zdrowia, e-recepty powinny być realizowane w każdej aptece w Polsce. Zdaniem spółki wprowadzenie rozwiązania pozwoli m.in. wyeliminować problem wynikający odczytania nieczytelnych recept i zwiększy bezpieczeństwo pacjentów. Natomiast za pośrednictwem IKP pacjenci otrzymają dostęp do historii wystawionych recept.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

WD Czwartek, 20 Września 2018, 14:51
Asseco zakończyło testy i znowu sukces..
Kiedy Amms będzie pozwalał na sprawne wystawianie ZLA bez utraty połaczenia z bazą danych ZUS?