Aptekarz mile widziany w domu pacjenta

20 Września 2018, 10:36 Leki apteka

Najnowsze dane z badani opinii przeprowadzonego w Australii dowodzą, że co drugi pacjent chciałby korzystać z porad domowych farmaceuty ze swojej lokalnej apteki – donosi portal „Pharmacy News”.

 

Badanie ankietowe przeprowadzono w ramach projektu „Pharmacy Guild CP2025”, a ankietą objęto 1000 pacjentów. Wyniki analizy wyraźnie wskazują o rosnącej potrzebie wsparcia – jakiego pacjenci oczekują od swoich lokalnych aptek i pracujących w nich farmaceutów.

Co druga ankietowana osoba przyznała, że chętnie skorzystałaby lub poleciła swoim bliskim konsultację domową farmaceuty z lokalnej apteki. Co więcej ponad połowa respondentów wskazała, że dobrym rozwiązaniem byłoby przygotowanie w pobliskiej aptece pokoju konsultacyjnego, w którym pacjenci mogliby skorzystać ze świadczeń udzielanych przez pielęgniarki, specjalistów zdrowia psychicznego, dietetyków czy też edukatorów zdrowotnych.

Wielu pacjentów oczekiwałoby również by aptekarze zaczęli odgrywać większa rolę w przepisywaniu leków – szczególnie w sytuacjach nagłego zachorowania, czy też w stabilnej chorobie przy odnawianiu recept wcześniej zleconych przez lekarzy. Jednocześnie wśród wniosków z badania, jakie zawarte będzie się w raporcie „Pharmacy Guild CP2025”, badacze wskazali, że ankietowani pacjenci wykazali wysoki poziom gotowości płacenia za dodatkowe usługi świadczone w domu bądź aptece. Jak donosi portal „Pharmacy News” oficjalna premiera i publikacja raportu nastąpi w październiku.

AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz