Zdrowotne zapowiedzi na ten tydzień

W tym tygodniu Sejm wraca do obywatelskiego projektu nowelizacji ustawy refundacyjnej, a Minister Konstanty Radziwiłł będzie przedstawiał swoje plany tym razem senatorom z Komisji Zdrowia. W Sejm zajmie się też prawdopodobnie nowelizacją ustawy budżetowej, w ramach której powinna zostać zgłoszona poprawka gwarantująca pielęgniarkom podwyżki. PO zapowiadała, że stosowną poprawkę zgłosi też w odniesieniu do ratowników medycznych.

- środa (9.12), godz. 10:00 posiedzenie senackiej Komisji Zdrowia, w czasie którego Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł przedstawi senatorom informację o planach resortu.

- środa-czwartek (9-10.12) posiedzenie Sejmu, w czasie którego odbędzie się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu nowelizacji ustawy refundacyjnej, złożonego w poprzedniej kadencji Parlamentu przez Porozumienie Zielonogórskie.

- czwartek-piątek (10-11.12) posiedzenie Senatu, bez tematów zdrowotnych.

W Sejmie prawdopodobnie rozpoczną się też prace nad nowelizacją ustawy budżetowej. Zgodnie z zapowiedziami Ministra Konstantego Radziwiłła w ramach tego projektu mają zostać zagwarantowane pieniądze na podwyżki dla pielęgniarek, które zostały wynegocjowane z poprzednim Ministrem Marianem Zembalą. W czasie ostatniego posiedzenia komisji zdrowia b. premier Ewa Kopacz wspominała również, że Platforma Obywatelska może zgłosić stosowna poprawkę, która miałaby również zagranatować podwyżki dla ratowników medycznych.

Zgodnie z zapowiedziami Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła prawdopodobnie w tym tygodniu resort przedstawi do konsultacji społecznych projekt ustawy wprowadzającej darmowe leki dla osób pow. 75 r.ż.

Red.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz