W tym tygodniu NFZ wyda zarządzenie ws. wynagrodzeń dla pielęgniarek

20 Września 2018, 14:48 pielęgniarka doktor dokumentacja

NFZ wciąż nie posiada danych o liczbie pielęgniarskich etatów. Dane te są niezbędne do przekazania pieniędzy podmiotom na podwyżki tej grupy zawodowej. Wstępnie placówki miały przekazać te informacje do Funduszu do 14 września, termin został wydłużony do jutra - mówił podczas wczorajszej konferencji minister zdrowia, Łukasz Szumowski. NFZ uspokaja, że oddziały mają już dane o liczbie pielęgniarek, a pieniądze na podwyżki są zabezpieczone. 

Na stronie NFZ pojawiła się informacja dotycząca realizacji przepisów rozporządzenia Ministra Zdrowia  dotyczący wzrostu wynagrodzeń pielęgniarek i położnych

W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi przekazywania przez Oddziały Wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia środków na pochodne od wzrostu wynagrodzeń pielęgniarek i położnych NFZ informuje:
  1. Zarządzenie dotyczące kwestii finansowania pochodnych od wzrostu wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarek i położnych ma zostać opublikowane jeszcze w tym tygodniu.
  2. Od początku przyszłego tygodnia oddziały wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia rozpoczną proces aneksowania umów ze świadczeniodawcami, w oparciu o informacje przekazane przez świadczeniodawców do oddziałów wojewódzkich.
  3. W wyniku dokonanych w bieżącym roku zmian planu finansowego środki na realizację ww. pozycji zostały zabezpieczone w planach finansowych OW NFZ.

Termin zgłaszania do OW NFZ informacji o liczbie pielęgniarek mija jutro, a jak już pisaliśmy: będzie kara dla placówek za nieprzekazanie informacji

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Barbara Piątek, 21 Września 2018, 11:54
Nie jestem pielęgniarką a higienistka o wszystkich pozostachych pracownikach jak zawsze cisza