GIS i MSWiA ramię w ramię przeciwko dopalaczom

21 Września 2018, 14:43 dopalacze narkotyki handel nielegal

Jarosław Zieliński, sekretarza stanu w MSWiA, oraz Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny, zacieśniają współpracę w walce przeciwko dopalaczom.

 

W trakcie spotkania, jakie miało miejsce w siedzibie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, przedstawiciele obu instytucji uzgodnili przygotowanie porozumienia o współpracy, jaką Sanepid nawiąże z Policją oraz innymi służbami sprawującymi nadzór nad przestrzeganiem nowych przepisów związanych z zakazanymi substancjami psychoaktywnymi.


W trakcie rozmów omówiono także kwestie związane z walką z przestępczością narkotykową – która jako główny kanał dystrybucji zakazanych substancji wykorzystuje Internet, a także przedyskutowano kwestie związane z sytuacjami medycznymi związanymi z zatruciami tzw. dopalaczami.


- Działania te mają na celu usprawnienie współpracy w zakresie szybszej wymiany informacji i skuteczniejszego reagowania na zagrożenia dotyczące narkomanii- podkreślono w komunikacie.
W spotkaniu uczestniczyli również wiceminister Renata Szczęch, Komendant Główny Policji - Jarosław Szymczyk, Komendant Centralnego Biura Śledczego Policji- Kamil Bracha, a także przedsta

wiciele Biura Kryminalnego KGP, Biura do Walki z Cyberprzestępczością KGP, Biura Prewencji KGP.
Przypomnijmy, że od 21 sierpnia obowiązuje nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii  oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Dzięki jej zapisom walka z dopalaczami ma być zdecydowanie skuteczniejsza.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz