LUX MED kupił kolejną spółkę

26 Września 2018, 16:26 Pacjent i kolejki

Grupa LUX MED nabyła pakiet 100 proc.udziałów w spółce Poluk Sp. z o.o., do której należy Przychodnia Lekarska ProfMed w Olsztynie przy ul. Jagiellońskiej. ProfMed to ośrodek konsultacyjno – diagnostyczno – zabiegowy. Pacjenci są przyjmowani w ramach kontraktu z NFZ, jak i komercyjnie.

W przychodni pacjenci mogą skorzystać z opieki lekarza rodzinnego, a także lekarzy innych specjalności, m.in.: kardiologów, chirurgów, ortopedów, ginekologów i  onkologów. Oferta obejmuje też zakres badań endoskopowych. ProfMed rozpoczął działalność w 2015 roku. Placówka zajmuje powierzchnię ok. 500 m kw. i jest wyposażona w nowoczesny sprzęt medyczny.

Transakcja jest dowodem konsekwencji z jaką realizujemy naszą strategię umacniania pozycji Grupy LUX MED w kolejnych regionach w Polsce. Olsztyn to ważny punkt na naszej mapie inwestycji. Cieszymy się, że do naszego zespołu dołączają nowi, wysokiej klasy profesjonaliści – mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

Dla Grupy to kolejne przejęcie na przestrzeni ostatnich miesięcy. Między innymi w lutym br. roku LUX MED przejął nowoczesną pracownię rezonansu magnetycznego, zlokalizowaną na terenie Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. Stanisława Popowskiego w Olsztynie.

 

Źródło: LUX MED

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz