Psychiatria: nowy szpital w Drewnicy za 137 mln zł. Kiedy przyjmie pacjentów?

03 Października 2018, 14:28 psycholog psychiatria pacjent lekarz terapia

Najnowocześniejszy nie tylko w kraju, ale i w Europie - tak o nowym psychiatrycznym Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim Drewnica mówią samorządowcy. Jutro nastąpi jego oficjalne otwarcie. Wartość inwestycji wyniosła ponad 137 mln zł, z czego 95 mln zł to wsparcie unijne. Pierwsi pacjenci zostaną przyjęci już na początku października. 

 

Nowa placówka powstała w sąsiedztwie istniejącego już szpitala. Jak twierdzą władze województwa obiekt został tak zaprojektowany, aby pacjenci czuli się w nim dobrze i komfortowo.

W skład głównego pawilonu wchodzi siedem segmentów, połączonych tzw. strefą wielofunkcyjną, przypominającą ogród zimowy i prowadzącą do miejsc wypoczynku i terapii. W skład szpitala wchodzi m.in. centrum rehabilitacyjne oraz oddziały stacjonarne, w których dostępnych będzie w sumie 300 łóżek. Stworzona została także przestrzeń rekreacyjno-sportowa. Powstały alejki spacerowe, miejsce do gry w tenisa stołowego czy stanowisko do gry w szachy.

Na początku roku informowano, że na terenie wokół szpitala zasadzonych zostało już ok. 23 tys. sztuk roślin oraz 137 drzew. 

To jedno z największych dofinansowań jeśli chodzi o inwestycje w służbie zdrowia. Ten projekt to niewątpliwie jeden z naszych priorytetów. Dzięki wsparciu unijnemu będziemy mieli na Mazowszu jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu nie tylko w Polsce, ale też w Europie. Warto zaznaczyć, że obecne budynki, w których leczeni są pacjenci pochodzą z końca XIX w. lub początku XX w. – zapowiadał w lutym wicemarszałek Wiesław Raboszuk. 

AK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz