Szykuje się fuzja NPL i SOR

04 Października 2018, 10:12 SZPITAL

Resort zdrowia rozpoczyna prace nad ustawą mającą połączyć Szpitalne Oddziały Ratunkowe z Nocną Pomocą Lekarską – projekt zmian legislacyjnych ma trafić do konsultacji już w przyszłym tygodniu.

„Projekt ustawy wprowadzającej połączenie #SOR i #NPL został wpisany do wykazu prac legislacyjnych rządu, skierujemy go do konsultacji w przyszłym tygodniu” – poinformował na swoim profilu Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia. 

Przypomnijmy, że to już kolejna zmiana jaka na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy została zaproponowała w obszarze nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Nieco ponad rok temu – 1 października 2017 roku obowiązkiem udzielania świadczeń z zakresu nocnej i świątecznej pomocy zdrowotnej objęte zostały szpitale zakwalifikowane do I, II i III poziomu w sieci szpitali oraz szpitale pediatryczne. Pisaliśmy  o tym tutaj.

AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

4 komentarze

PB Niedziela, 14 Października 2018, 14:06
Czyli cofamy się. Za kilka lat zostaną reaktywowane ZOZ-y takie jakie działały 30 lat temu. Jeden dyrektor będzie zarządzał oddziałami szpitalnymi, przychodniami rejonowymi, przychodniami specjalistycznymi, pomoca doraźną stacjonarną i wyjazdową, dzienną, nocną, świąteczną, gabinetami lekarskimi w szkołach itd. itp. Lekarze i pielęgniarki za pensję ok 1/5 średniej krajowej będą obskakiwać wszystko. A naiwnie myślałęm, że takie coś nie może wrócić.
Paweł Majewski Piątek, 12 Października 2018, 15:12
KOMPLETNI IDIOCI!!! Kiedy wreszcie ci gamonie-politycy odczepią się od "ochrony zdrowia"???
mb Poniedziałek, 08 Października 2018, 14:15
Przecież po to wprowadzano do szpitali odrębny produkt NPL, aby wyprowadzić pacjentów z SOR-ów. Czy ten projekt się nie udał? Czy są już jakieś konkretne, potwierdzające to dane? Czy ktoś znowu ma "pomysła", żeby to zrobić inaczej? Bo na fejk to niestety nie wygląda.
Kimolimo Piątek, 05 Października 2018, 10:48
W sumie mała różnica... Ludziska z bólem gardełka czy kaszelkiem i tak suną na SOR :)