Sejm za dalszym procedowaniem ust. znoszącej obowiązek szczepień ochronnych

04 Października 2018, 10:35 sejm

Obywatelski projekt noweli ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, znoszący obowiązek szczepień ochronnych, będzie dalej procedowany - zdecydowali w czwartek posłowie. Kto zagłosował przeciwko wnioskowi Platformy o odrzucenie projektu w I czytaniu?

W środę odbyło się pierwsze czytanie projektu i burzliwa dyskusja, podczas którego Platforma Obywatelska zgłosiła wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu. Debatę opisaliśmy ją tutaj: Sejm: Burzliwa dyskusja o dobrowolności szczepień. PiS chce dalszych...

W czwartkowym głosowaniu wniosek PO został odrzucony głosami posłów PiS i Kukiz15. W sumie w głosowaniu wzięło udział 407 posłów: za odrzuceniem projektu w pierwszym czytaniu było 172 posłów, przeciwnych głosów było - 230, a pięciu posłów wstrzymało się od głosu.

Projekt trafi więc teraz do prac w sejmowej Komisji Zdrowia oraz Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

BPO

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

111111111111 Piątek, 12 Października 2018, 20:04
Np w Finlandii szczepienia dzieci są dobrowolne , a szczepi się obowiązkowo lekarzy na odrę , różyczkę i grypę.W Polsce to nieszczepieni lekarze zmuszają do szczepienia dzieci.To chore .Dlatego szczepienia w Polsce powinny być dobrowolne jak w Niemczech czy innych krajach Europy.Nawet w Rosji są dobrowolne i nikt nikogo nie zmusza jak w Polsce.