Lekarze posłowie nie unikną konsekwencji zawodowych?

04 Października 2018, 14:07 Sejm

Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie zapowiedziała, że nie pozostawi bez konsekwencji rozstrzygnięcia poselskiego głosowania w sprawie dalszego procedowania obywatelskiego projektu ustawy zgłoszonego przez środowisko antyszczepionkowców. Wśród popierających postulat zniesienia obowiązku szczepień ochronnych zagłosowali bowiem także lekarze.

- Wczoraj dyskusja w Sejmie, dziś kuriozalne skierowanie projektu o dobrowolności szczepień do prac Komisji Zdrowia. Istnieją granice politycznych gier. Tą granicą jest życie i zdrowie Polaków. Posłowie, zwłaszcza lekarze, powinni pamiętać, że to zdrowie pacjenta jest najwyższym dobrem! – wskazała Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie.

Stołeczny samorząd zawodowy lekarzy nie zamierza ignorować również wyników indywidualnego głosowania posłów i zamierza prześledzić, którzy z posłów głosujący za dalszym procedowaniem projektu są z zawodu … lekarzami.

- Nie pozostawmy tego bez konsekwencji i postaramy się dociec dlaczego posłowie - lekarze nie zachowali się profesjonalnie i zapomnieli, że zdrowie pacjenta powinno być dla nich najwyższym dobrem!- wskazała izba.

O głosowaniu nad projektem pisaliśmy tutaj: Sejm za dalszym procedowaniem ust. znoszącej obowiązek szczepień...


Redakcja portalu wstępnie przeanalizowała wyniki porannego głosowania – możemy więc podpowiedzieć, którzy z posłów-lekarzy zagłosowali wbrew wiedzy medycznej. Za dalszym procedowaniem projektu środowiska antyszczepionkowców głosowali m.in.:
- Alicja Kaczorowska (PiS) anestezjolog;
- Krzysztof Ostrowski (PiS) lekarz, menedżer ochrony zdrowia;
- Grzegorz Raczak (PiS) kardiolog;
- Andrzej Sośnierz (PiS) neurolog, były szef Narodowego Funduszu Zdrowia.
Spośród pielęgniarek pomysł dalszego procedowania projektu znoszącego obowiązek szczepień ochronnych poparła pielęgniarka Bernardeta Krynicka (PiS).

W sprawie dalszego procedowania projektu z klubu PiS nie głosowali m.in. posłanka Joanna Kopcińska oraz Tomasz Latos.

Lekarze z klubu PO i PSL za odrzuceniem projektu

W trakcie głosowanie wniosek o odrzucenie obywatelskiego projektu poparli posłowie-lekarze m.in. Bartosz Arłukowicz, prof. Alicja Chybicka, Lidia Gądek, Marek Hok, Beata Małecka-Libera, Zbigniew Pawłowicz oraz Władysław Kosiniak-Kamysz.

AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

11 komentarzy

Polak Poniedziałek, 08 Października 2018, 13:45
Głosowali "za" bo zdrowie pacjenta powinno być dla nich najwyższym dobrem!
Stanisława Sobota, 06 Października 2018, 22:35
Uczciwi i mądrzy lekarze mają być karani?? to kto nas ma leczyć???Nie wyobrażam sobie ,że dalej rodzice będą terroryzowani przymusem!Przez ten chory przymus synowa nie chce mieć drugiego dziecka a z tego co wiem od niej jest wiele takich rozsądnych rodziców!
Babcia dziecka z problemami po NOP-ie Sobota, 06 Października 2018, 6:51
Ci lekarze, którzy głosowali przeciw mają coś za uszami. Sprawa szczepionek śmierdzi. Dlaczego boicie się o tym mówić? Lekarze, którzy są za na pewno zetknęli się z NOP-ami i powikłaniami po szczepionkach, które są teraz nagminne. Tak w ogóle dużo lekarzy wie, że szczepionki potrafią zaszkodzić, ale boją się o tym mówić, tak są zastraszeni. W jakim kraju my żyjemy. Mam cichą nadzieję, że rozpoczęty dialog, coś zmieni. Przynajmniej ktoś zbada to świństwo może, może wreszcie można będzie zgłaszć nopy i powikłania, bo do tej pory dzieci nawet umierały, a nopy nie były zgłaszane, bo lekarze się boją, że ich za to ukarają i im zarzucą błąd. Tak naprawdę po tej wypowiedzi izby lekarskiej, to się im wcale nie dziwię. CZASY reżimu minęły panie Arłukowicz i inni.....
tea Piątek, 05 Października 2018, 18:44
Okręgowa Izba Lekarska powinna się skupić na dostarczeniu badań w sprawie szczepień, a nie grozić lekarzom... No chyba ze to ich jedyne "argumanty"
Klaudia Piątek, 05 Października 2018, 16:10
Obowiązek szczepienny nie wynika z żadnej wiedzy medycznej. Co to za bzdury. Widać, że członkowie Izby Lekarskiej nie zapoznali się z treścią "Powszechnej Deklaracji w sprawie Bioetyki i Praw Człowieka" oraz wielu międzynarodowych praw dających każdemu pacjentowi / człowiekowi prawo do świadomej zgody na zabieg po otrzymaniu pełnej informacji na temat zabiegu, który jest mu proponowany.
Ziutek Piątek, 05 Października 2018, 11:21
Jak widać tylko oni nie boją się prawdy. Nie kłamała Justyna twierdząc, że próbuje się lekarzom kneblować usta. To jest ewidentny dowód na to.
człowiek z układu Piątek, 05 Października 2018, 10:58
BigPharma straszy nawet posłów. Dotej pory myślałem, że chodzi o miliardy. Teraz rozumiem, że triliardy złotych.
frasera Piątek, 05 Października 2018, 10:33
oby Ci lekarze dali przyklad reszcie, ktora jeszcze boi się głośno mówić
Karina Piątek, 05 Października 2018, 7:55
Jeszcze Anna Kwiecień (pis), pielęgniarka z Radomia, głosowała ZA ustawą....
Marek58 Czwartek, 04 Października 2018, 18:22
Za odrzuceniem projektu w I czytaniu była też sekretarz stanu w MZ Józefa Szczurek-Żelazko.
L Sobota, 06 Października 2018, 21:54
Doskonały pomysł z tym rozliczeniem kolegów lekarza!!!