Prezes NFZ chce zmiany planu finansowego jeszcze na ten rok i planu na przyszły

04 Października 2018, 15:31 NFZ

Prezes NFZ Andrzej Jacyna poinformował w czwartek podczas posiedzenia sejmowej komisji zdrowia, że w związku ze wzrostem wpływów ze składki zamierza zmienić plan finansowy NFZ jeszcze w tym roku. W jego ocenie, potrzebna jest także zmiana planu finansowego NFZ na przyszły rok, ponieważ przychody są zaniżone.

- Może to będzie trudne. Będę miał problemy z przekonaniem ministra finansów, ale zamierzam zmienić jeszcze plan finansowy w tym roku i taką propozycję przedłożę na komisję zdrowia i komisję finansów publicznych, ponieważ składka się poprawia i należy to wykorzystać - mówił prezes NFZ.

- Uważam, że gdy obywatele płacą wyższą składkę, to oczekują, aby ta składka była użyta, nie żeby leżała na koncie w NFZ - dodał.

A co z planem na przyszły rok?

- Plan który przedstawiałem na komisji w lipcu na 2019 rok, tam też przychody są zaniżone i trzeba je zmienić. Składka idzie znacząco w górę, ostatnie decyzje o  podwyżkach w sferze budżetowej, o wzroście minimalnego wynagrodzenia, to się przełoży wprost na przychody - wskazywał. Jak podkreślał, chodzi o to, żeby gospodarować tymi pieniędzmi, które realnie w systemie są.

- Czy to się uda? Nie wiem, będę próbował - stwierdził.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Janka Czwartek, 04 Października 2018, 20:59
Czyli Andrzeju ja urzednik średniego szczebla OW NFZ dostanę podwyzke po raz pierwszy od 8 lat????????