PPOZ negatywnie o projekcie ws. ABM

05 Października 2018, 15:20 diagnostyka biotechnologia laboratorium badania

Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia negatywnie oceniło projektu ustawy o Agencji Badań Medycznych. Skierowało w tej sprawie pismo do ministra zdrowia. Dlaczego  PPOZ krytykuje projekt?

Polityka Zdrowotna jako pierwsza opisała szczegóły projektu dot. m.in. zasad naboru i wysokości pensji: MZ: Rekordowe pensje w nowej agencji. Wyższe niż szefa NFZ, NBP czy premiera

Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia w piśmie do min. Łukasza Szumowskiego także zwróciło uwagę na wysoki budżet Agencji. Jak czytamy, lekarze negatywnie oceniają projekt ze względu na to, że:

1. Występuje tutaj (w projekcie ustawy o ABM- przypis. red.). bezpośrednia zależność Agencji od Ministerstwa Zdrowia i niemal zerowy wpływ na jej działanie ze strony środowiska

2. Bardzo wysoki budżet Agencji, rodzący pytania o możliwość innego spożytkowania tych środków w sposób bardziej zasadny z punktu widzenia systemu zdrowia.

3. Nacisk na badanie efektywności udzielanych świadczeń zdrowotnych, które w naszej obecnej sytuacji (braku kadr i niedofinansowania ochrony zdrowia) - nie są najważniejsze.

Źródło: porozumieniepoz.pl

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz