Aptekarze apelują o odrzucenie ustawy antyszczepionkowców

05 Października 2018, 14:43 Szczepienia

Szczepienia to osiągnięcie medycyny o zasadniczej doniosłości dla zdrowia ludzkiego – wskazują członkowie prezydium Okręgowej Rady Aptekarskiej w Warszawie i apelują do parlamentarzystów o  odrzucenie w całości obywatelskiego projektu ustawy zgłoszonej przez środowisko STOP NOP.

 

 Władze stołecznej izby aptekarskiej podkreśliły, że wyrażają stanowczy sprzeciw wobec działań zmierzających zniesienie obowiązku szczepień ochronnych. W kwestii są zgodne ze stanowiskiem m.in. Krajowego Konsultanta ds. Zdrowia Publicznego  oraz Naczelnej Rady Lekarskiej .

- Szczepienia ochronne są istotnym osiągnięciem medycyny o zasadniczej doniosłości dla zdrowia ludzkiego. Potwierdzeniem tego faktu oraz potrzeby ich dalszego, obowiązkowego stosowania są badania naukowe, które jednoznacznie dowodzą korzyści dla zdrowia ludzkiego wynikających ze szczepień w znacznym stopniu przeważających nad możliwymi, pojedynczymi przypadkami negatywnych skutków- wskazują w apelu do parlamentarzystów mgr farm. Michał Byliniak, prezes ORA w Warszawie, oraz dr n.farm. Jerzy Żabiński, sekretarz ORA w Warszawie.

Aptekarze nie kryją, że zauważalny i raportowany przez lekarzy coroczny wzrost odmów w zakresie szczepień dzieci budzi uzasadnione obawy dotyczące stanu zdrowia całego społeczeństwa w przyszłości. Jednocześnie prezydium ORA w Warszawie zaapelowało do władz publicznych do podjęcia odpowiednich działań edukacyjnych mających na celu upowszechnienie wiedzy oraz wzrost świadomości społecznej w zakresie szczepień ochronnych. Farmaceuci zadeklarowali swój aktywny udział w tych działaniach.

źródło: NIA

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz