Szpitale powiatowe nie podpiszą aneksów na lekarskie podwyżki?

06 Października 2018, 15:25 SZPITAL

Ogólnopolski Związek Pracodawców Szpitali Powiatowych nie zarekomendował szpitalom powiatowym podpisywanie aneksów na podwyżki lekarskie i ryczałty. W ocenie szpitalników sygnowanie dokumentów może nastąpić dopiero po przedstawieniu przez NFZ propozycji ich sfinansowania.

Rekomendację tę przedstawiono po posiedzeniu Sejmowej Komisji Zdrowia, w trakcie której resort zdrowia przekazywał informację na temat funkcjonowania placówek w sieci szpitali. Optymizmu MZ nie podzielali przedstawiciele szpitali powiatowych, którzy podkreślali, że ich sytuacja po wejściu do sieci uległa zdecydowanemu pogorszeniu. W trakcie czwartkowego posiedzenia przedstawiono również stanowisko dotyczące oczekiwań OZPSP, a także omówiono raport o stanie szpitali powiatowych będących członkami organizacji.

Zdaniem władz OZPSP problemem jest nie tylko pogarszająca się sytuacja finansowa placówek, ale również chaos organizacyjny w związku z wprowadzonymi przez Ministerstwo Zdrowia regulacjami związanymi z podwyżkami dla pielęgniarek i lekarzy (umowy lojalnościowe). Na koniec resort zdrowia oraz NFZ zapewnił włodarzy szpitali, że w obu instytucjach trwają intensywne prace nad propozycjami ryczałtów dla szpitali powiatowych.

„Czekamy na nowe ryczałty oraz propozycję sfinansowania 100 proc. skutków podwyżek dla lekarzy specjalistów. Dopóki NFZ ich nie przedstawi, zarząd OZPSP rekomenduje nie podpisywania aneksów na podwyżki lekarskie oraz ryczałty” – czytamy w komunikacie Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych. 

 AK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

WAS Sobota, 06 Października 2018, 17:38
PIS doprowadzi Polske do zupelnego upadku- Putin tylko zaciera rece- juz jestesmy jego -bez wystrzalu