Pielęgniarki z Przemyśla przerywają głodówkę- jest porozumienie z resortem

09 Października 2018, 19:21 Pielęgniarki pielęgniarka

W siedzibie Ministerstwa Zdrowia przedstawicielki protestujących pielęgniarek z Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu  podpisały we wtorek (9 października) porozumienie z dyrektorem placówki i marszałkiem województwa. Po 37 dniach negocjacji pielęgniarki przerywają głodówkę.

Od 3 września w wojewódzkim szpitalu im. Św. Ojca Pio w Przemyślu trwał protest głodowy pielęgniarek, a od 20 września odbywał się jednocześnie protest absencyjny. Pielęgniarki domagały się 1200 zł podwyżki. Podczas ostatnich rozmów reprezentacji pielęgniarek z wojewodą i ministrem zdrowia zarząd województwa proponował, by w tym roku pielęgniarki otrzymały bezwarunkowo 400 zł podwyżki, w przyszłym roku kolejne 200 zł bezwarunkowo w sierpniu oraz warunkowe 200 zł w kwietniu, gdy pozwoli na to sytuacja finansowa szpitala oraz następne 250 zł w 2020 roku, także warunkowo.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe :

  • Pielęgniarki otrzymają do podstawy pensji 1000 zł, czyli kwotę ustaloną wcześniej na mocy porozumienia  zawartego pomiędzy MZ,  NFZ oraz NIPiP i OZZPiP.
  • Otrzymają  również 300 zł dodatku do pensji + 100 zł tytułem ,, wyrównania  do rzeszowskich zarobków ”. Tę kwotę przeznaczył dodatkowo Marszałek Województwa.
  • Oprócz tego dyrekcja zobowiązała się do podwyżki pensji jeszcze o  600 zł . Kolejne 600 w zależności od kondycji szpitala.

Pod wspólnie ustaloną treścią dokumentu podpis złożył Minister Zdrowia, Marszałek Województwa oraz dyrekcja szpitala.

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz