Posłowie domagają się wyjaśnień ws. Agencji Badań Medycznych

10 Października 2018, 9:12 pismo dokument podpis

W zeszłą środę do Marszałka Sejmu złożono interpelację ws. powstania i towarzyszących mu wysokich pensji w Agencji Badań Medycznych. 

Adam Korol poseł z listy wyborczej PO odniósł się do sprawy wysokich wynagrodzeń w Agencji Badań Medycznych, o czymnasz portal donosił jako pierwszy. Poseł skierował się w liście z prośbą o wyjaśnienia ministra Łukasza Szumowskiego ws. utworzenia Agencji Badań Medycznych.

Uprzejmie proszę o wyjaśnienie:

 

  • Jaki jest cel utworzenia Agencję Badań Medycznych, skoro będzie ona dublowała pracę innych jednostek?
  • Jaki jest powód gwarantowania przez ustawę o ABM horrendalnych zarobków osób zarządzających Agencją, w kontekście bardzo niskich wymagań wobec kandydatów na te stanowiska? Prezes i trójka jego zastępców mają otrzymywać średnio 47,5 tysiąca zł miesięcznie na osobę.
  • Czy resort nie widzi potrzeby przesunięcia planowanych wydatków na pensje dyrekcji ABM na przykład na podwyżki dla pielęgniarek lub zwiększenie efektywności leczenia?
  • Czy minister Szumowski ma świadomość, Suweren, z którego składek na NFZ mają pochodzić środki na zawyżone pensje pracowników Agencji nie wyraża na to zgody?

- zwraca się do Marszała i ministra zdrowia poseł Adam Korol

JK

Polecamy również:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

igunka Środa, 10 Października 2018, 9:57
Tu nie chodzi o pensje dyrektorów, chodzi o zlecenia analiz i finasowanie leków w rodzinnej firmie, pensje to zmyłka dla ciemnego ludu. Tym się zajmijcie Paie i Panowie Posłowie i Dziennikarze.