Szpital w Kolbuszowej bez laboratorium do odwołania - zachorowali pracownicy

10 Października 2018, 15:44 diagnostyka biotechnologia laboratorium badania

W szpitalu w Kolbuszowej laboratorium szpitalne zostało zamknięte od odwołania. Powodem jest choroba pracowników. Laboratorium wykonuje wyłącznie badania pilne, ratujące życie, jednak szpital bez laboratorium nie może funkcjonować.

Jak poinformowała redakcję Polityki Zdrowotnej dr n. med. Matylda Kłudkowska, z zarządu krajowego Związku Zawodowego Pracowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych, laboratorium szpitalne zostało zamknięte do odwołania.

- Pracownicy laboratoriów czują się niedocenieni przez ministra zdrowia, a ich zarobki oscylują w pobliżu płacy minimalnej. Oczekuje się od nas kończenia 5-letnich studiów, ciągłego dokształcania i robienia specjalizacji, za które sami płacimy. Ogromny stres, w jakim żyjemy i przeciążenie pracą, odbijają się na stanie naszego zdrowia. Jak widać, bardzo niekorzystnie - podkreśliła.

Według niej, dotychczasowe poczynania ministerstwa zdrowia miały na celu skłócenie środowiska pracowników ochrony zdrowia, a porozumienia zawierane były tylko z wybranymi grupami, zaś pozostałym mydlono oczy ustawą o sposobie ustalania wynagrodzenia minimalnego, która generuje podwyżki rzędu 5-30 zł brutto.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

6 komentarzy

Monika Sobota, 13 Października 2018, 9:18
Rządzący namieszali co niemiara. Po co tak skłócać naród.
diagnosta Sobota, 13 Października 2018, 8:46
Kontraktowanie świadczeń diagnostycznych wyeliminowałoby takie nieporozumienia w przyszłości. Każda procedura medyczna powinna zawierać koszty świadczeń diagnostycznych tak laboratorium jak rtg. Lekarz powinien mieć z góry wydzielone środki na badania, wtedy pacjent nie prosi o skierowanie tylko wymaga, bo wszystko mu się należy.
diagosta Sobota, 13 Października 2018, 8:42
Walczymy o podpisanie porozumienia, tak jak w przypadku pielęgniarek i lekarzy. "Odmrożenie" średniej krajowej na podstawie której naliczane były ustawowe minimalne podstawy wynagrodzenia byłoby korzystne dla wszystkich pominiętych grup zawodowych.
Monika Pintal-Ślimak Czwartek, 11 Października 2018, 15:18
Dziękuję za zmianę zdjęcia
Xxx Czwartek, 11 Października 2018, 10:36
Brawo!
ANka Środa, 10 Października 2018, 23:02
BRAWO DIAGNOŚCI! Może wreszcie ktoś pomyśli, że badania same się nie robią.