800 + dla pielęgniarek: znamy listę placówek w programie!

11 Października 2018, 13:50 szpital chirurg operacja lekarz pielęgniarka

Jest już lista placówek, które będą realizować zadanie Pielęgniarskie kompetencje zamawiane (tzw. Program 800+, Program stypendialny).
- Było rekordowe zainteresowanie, dlatego zwiększyliśmy pulę środków - mówi Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia. Zamiast planowanych 90 mln zł przekazane będzie blisko 98 mln zł.  Które ośrodki kształcące pielęgniarki dostały pozytywną ocenę?

Jest już lista placówek, których wnioski dostały najlepsze oceny w III edycji konkursu ogłaszanego przez MZ.

Na liście projektów wybranych do dofinansowania znalazło się 28 projektów, a wsparcie z funduszy europejskich sięga blisko 98 mln. 

Tym razem oprócz realizacji programów rozwojowych dla uczelni uczestniczących w procesie kształcenia pielęgniarek i/lub położnych ukierunkowanych na zwiększenie liczby absolwentów wsparto też realizację systemu kształcenia podyplomowego w ramach programu rozwoju dla absolwenta dostosowując kompetencje i umiejętności pielęgniarek i położnych w zakresie potrzeb epidemiologicznych i demograficznych.

W ramach tego konkursu studenci od II roku kształcenia otrzymają stypendia motywacyjne w wysokości 800 zł.

Ponadto projekt przewiduje finansowanie ponadprogramowych praktyk zawodowych oraz dofinansowanie wynagrodzenia opiekunów grup.

Po ukończeniu kształcenia absolwenci będą otrzymywać stypendium szkoleniowe na czas trwania cyklu szkoleń zawodowych (wartość stypendium może wynieść max. 1000 zł brutto, wypłacane co miesiąc przez okres 24 miesięcy pod warunkiem, że absolwent pielęgniarstwa lub/i położnictwa zatrudniony jest na cały etat w podmiocie leczniczym na terenie Polski). W aktualnej edycji konkursu będzie wspierany okres pracy pielęgniarek po zakończeniu kształcenia.

Oto lista placówek: 

Polecamy również:

MZ: Rekordowe pensje w nowej agencji. Wyższe niż szefa NFZ, NBP czy premiera 

Algorytm bije w wypłaty podwyżek dla pielęgniarek i położnych w regionach

Dane MZ: ile zarabiają lekarze, pielęgniarki, ratownicy

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz