Porozumienie samorządów zawodów medycznych ws. cyfryzacji opieki zdrowotnej

12 Października 2018, 22:23 e-zdrowie informatyzacja

Przedstawiciele samorządów zawodów medycznych zawarli porozumienie ws. cyfryzacji opieki zdrowotnej i zdecydowali o powołaniu wspólnej grupy ekspertów. Ma ona wypracować rekomendacje w obszarze Elektronicznej Dokumentacji Medycznej.

Jak poinformowała Naczelna Rada Lekarska, z inicjatywy prof. dr hab. Andrzeja Matyji, prezesa NRL odbyło się spotkanie przedstawicieli zawodów medycznych poświęcone procesowi informatyzacji w ochronie zdrowia.

W spotkaniu tym wzięli udział przedstawiciele Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, Naczelnej Izby Aptekarskiej, Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych oraz Krajowej Izby Fizjoterapeutów.

Wyrazili oni zaniepokojenie stanem przygotowań do wdrożenia zaprojektowanych etapów cyfryzacji opieki zdrowotnej, a w szczególności podkreślano brak stabilnych rozwiązań prawnych w tej materii, który grozi przerzuceniem w znacznym stopniu na placówki medyczne odpowiedzialności za działanie budowanego systemu.

Zebrani podjęli decyzję o powołaniu wspólnej grupy ekspertów, która skupi się na wypracowaniu wspólnych rekomendacji w obszarze Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM).

Jak podkreśla NRL, to pierwsza inicjatywa, w ramach której współpracę podjęły wszystkie samorządy zawodów medycznych.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz