Ataki hakerskie nie przestraszą lekarzy

15 Października 2018, 9:44 komputer informatyzacja

Samorząd zawodowy lekarzy, a w szczególności dr Andrzej Matyja oraz Łukasz Jankowski stali się obiektem zmasowanego ataku hakerskiego oraz ofiarą  hejtu. W liście otwartym prezes NRL przyznaje, że za tym bezprecedensowym atakiem stać mogą środowiska antyszczepionkowców.

-Tylko z mojej skrzynki mailowej wysłano w ciągu ostatnich 24 godzin ponad 20 tys, maili o różnej treści- przyznał w sobotę prezes Naczelnej Rady Lekarskiej. W ocenie szefa samorządu zawodowego lekarzy akt hakerów na system informatyczny NIL oraz konkretne osoby zaangażowane w promocje szczepień i negatywnie wypowiadające się o obywatelskim projekcie prowadzącym do zniesienia szczepień ochronnych pozwala przypuszczać, że stoją za nim osoby związane ze środowiskiem antyszczepionkowym.

- Celem wyjaśnienia, kto za tym stoi i jaki był cel tego ataku, zwróciliśmy się do organów ścigania – wskazał Andrzej Matyja. Dodał, że samorząd nie zamierza również przerywać dalszej merytorycznej kampanii w sprawie szczepień ochronnych.

- Będziemy, jako samorząd zabierać głos zawsze wtedy, kiedy w grę wchodzić będzie zdrowie (i życie) naszych pacjentów, a zwłaszcza dzieci- oświadczył Andrzej Matyja i zaapelował do wszystkich lekarzy o włączenie się w działania popularyzujące szczepienia ochronne u dzieci, ich obowiązkowość oraz wyrażanie sprzeciwu wobec wszelkich działań, które mogłyby ograniczać tą obowiązkowość.

AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

PZ Wtorek, 16 Października 2018, 21:28
Brawo. Nareszcie jakaś reacja ze strony IL. Czyżby skostniały twór zabrałsie do roboty. Nie tylko zbiera skladki.