240 mln funtów na zabezpieczenie opieki pacjentom w zimie - potrzeba co najmniej 10 razy tyle

16 Października 2018, 9:05 senior szpital

 -Chcę pomóc państwowej służbie zdrowia także tej zimy – powiedział w swoim przemówieniu Sekretarz Ministerstwa Zdrowia Matt Hancock zapewnia, że fundusze zostaną wykorzystane, aby zapobiec niepotrzebnym hospitalizacjom i przyspieszyć wypisy ze szpitali.

-Już zapewniłem fundusze dla szpitali na modernizację budynków, aby radzić sobie z rosnącą presją tej zimy. I mogę ogłosić, że dziś udostępniam dodatkowe 240 milionów funtów na opłacenie pakietów opieki socjalnej tej zimy, aby wesprzeć NHS. Wykorzystamy te pieniądze, aby zapewnić opiekę ludziom, którzy nie potrzebują być w szpitalu, ale potrzebują opieki, aby jak najszybciej mogli znaleźć się w domu, wśród swojej społeczności - mówił

Zapewnienie opieki osobom z demencją.
Sally Copley, dyrektorka ds. Polityki, kampanii i partnerstwa w Alzheimer's Society, powiedziała: "Chociaż ważne jest, aby rząd zauważył, że niedofinansowanie opieki społecznej leży u podstaw presji naszych szpitali w okresie zimowym, zastrzyk finansowy stanowi około 10 proc. tego, co jest potrzebne, aby naprawić kryzys opieki społecznej. System opieki społecznej to "nie tylko Boże Narodzenie", a osoby z demencją, jako jej najwięksi odbiorcy, generują koszty przez cały rok. Zdaniem Copley, nawet jeśli osoby z demencją w tym roku Boże Narodzenie spędza w domach, to z powodu złej jakości opieki przed Wielkanocą znów znajdą się w szpitalu. Jej zdaniem, aby zmienić los osób z demencją potrzebne jest około 2,5 miliarda funtów. 


źródło pharmatimes

 Magda Mroczek

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz