Ministerstwo Zdrowia wyróżniło Specjalistów roku 2017

16 Października 2018, 10:28

Lekarze, lekarze dentyści, farmaceuci, diagności laboratoryjni i osoby wykonujące inne zawody mające zastosowanie w ochronie zdrowia, którzy w 2017 r. uzyskali najwyższe wyniki z egzaminu specjalizacyjnego zostali wyróżnieni przez Ministerstwo Zdrowia. Podczas uroczystości "Specjalista 2017" otrzymali listy gratulacyjne.

Jak poinformowało MZ, 13 października 2018 r. w Ministerstwie Zdrowia odbyła się uroczystość „Specjalista 2017”.

Wiceminister zdrowia Marcin Czech wręczył listy gratulacyjne tym lekarzom, lekarzom dentystom, farmaceutom, diagnostom laboratoryjnym i osobom wykonującym inne zawody mające zastosowanie w ochronie zdrowia, którzy w 2017 r. uzyskali najwyższe wyniki z egzaminu specjalizacyjnego. Listy gratulacyjne otrzymali również kierownicy specjalizacji. 

W uroczystości uczestniczyli także: wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski, dyrektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego prof. dr hab. Ryszard Gellert, dyrektor Centrum Egzaminów Medycznych prof. dr hab. Mariusz Klencki, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej prof. dr hab. Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej dr Elżbieta Piotrowska-Rutkowska oraz w zastępstwie prezesa Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych dr Elżbieta Stefaniuk.  

Najwięcej wyróżnień otrzymali lekarze i lekarze dentyści. W tej grupie najwyższe wyniki z egzaminu otrzymało 36 osób, w grupie osób reprezentujących inne zawody medyczne – 9 osób, wśród farmaceutów – 8, a wśród diagnostów laboratoryjnych – 4. 

Wiceminister Marcin Czech pogratulował wyróżnionym specjalistom i życzył im, aby wiedza zdobyta w toku kształcenia służyła pacjentom i całemu społeczeństwu. Podziękował również kierownikom specjalizacji. Podkreślił, że rola mistrza-mentora w kształceniu podyplomowym kadr medycznych jest nie do przecenienia. 

Ponadto podkreślał szczególną uwagę na zasługi instytucji, które zajmują się w Polsce kształceniem podyplomowym kadr medycznych – Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego oraz Centrum Egzaminów Medycznych. 

Źródło: MZ

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Pracownik Jednostki Szkolącej Środa, 17 Października 2018, 11:59
Instytucje, które zajmują się w Polsce kształceniem podyplomowym to NIE CMKP czy CEM ale Uniwersytety Medyczne i warto podkreślić, że to właśnie na tych jednostkach spoczywa najwięcej obowiązków. Szkoda, że MZ nie potrafi tego decenić.CMKP nie zajmuje się w tym momencie niczym więcej jak "wrzuceniem" na swoją stronę ogłoszenia o kurse, które to jest przygotowane przez jednostki szkolące, więc nie wiem o jakich zasługach jest mowa ?