STOP NOP zgłasza do prokuratury zawiadomienie ws. Izby Lekarskiej

16 Października 2018, 13:51 prawo przepisy

Organizacja STOP NOP złożyła w sobotę zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez członków Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie oraz Wielkopolskiej Izby Lekarskiej. O co oskarżane są Izby?

 

Jednocześnie ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP” zarzucają członkom Izby, że swoim zachowaniem mogą próbować wpłynąć na dalsze decyzje posłów w zakresie głosowania nad obywatelskim projektem ustawy o dobrowolności szczepień i tym samym wywierają wpływ na wykonywanie inicjatywy ustawodawczej.

Chodzi o wszczęcie przez Izbę wniosków o wszczęcie postępowań dyscyplinarnych w stosunku do lekarzy-posłów, którzy głosowali za skierowaniem projektu do komisji parlamentarnej, zarzucając im, że dopuścili się naruszenia przepisów Kodeksu Etyki Lekarskiej.

Niniejszym zawiadamiamy o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez członków Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie polegającym na składaniu zawiadomień do innych izb lekarskich na terytorium Polski o wszczęcie postępowań z zakresu odpowiedzialności zawodowej lekarzy w stosunku do lekarzy-posłów, którzy głosowali za skierowaniem obywatelskiego projektu w zakresie dobrowolności szczepień do prac w komisjach sejmowych, czym popełnili przestępstwo z art. 19 ustawy o wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli.

Identyczne zawiadomienie do prokuratury organizacja STOP NOP złożyła wobec Wielkopolskiej Izby Lekarskiej. 

W dniu 3 października 2018 r. odbyła się w Sejmie debata nad Obywatelskim projektem ustawy o dobrowolności szczepień. Poseł Krzysztof Ostrowski, który jest z zawodu lekarzem, opowiedział się za skierowaniem obywatelskiego projektu do prac w komisjach i za tym zagłosował. Powyższe spowodowało natychmiastową reakcję w Wielkopolskiej Izbie Lekarskiej, która od razu podjęła czynności sprawdzające w stosunku do Pana Posła w zakresie naruszenia przez niego tym zachowaniem przepisów Kodeksu Etyki Lekarskiej. W wypowiedziach medialnych rzecznik prasowy Wielkopolskiej Izby Lekarskiej Katarzyna Strzałkowska wskazuje, iż członkowie izby nie wykluczają postępowania przed okręgowym rzecznikiem odpowiedzialności zawodowej.

Polecamy również:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

4 komentarze

Racjonalista Poniedziałek, 22 Października 2018, 14:51
Justyna Socha, za masowe robienie ludziom wody z mózgu i stważanie zagrożenia epidemiologicznego powinna trafić za kratki. Żeruje na niewiedzy i ludzkich obawach. Aczkolwiek pochwały godnym jest przebiegłość tej wolty. Izby lekarskie w końcu wzięły się do roboty! Brawo! Kolejnym krokiem powinno być odebranie PWZ Hubertowi Czerniakowi i jemu podobnym hochsztaplerom.
Widz Niedziela, 21 Października 2018, 15:59
Banda oszołomów, która za ruble promuje szkodliwe mody wpływające negatywnie na całe społeczeństwo. Nawet nie potrafili poprawnie zaadresować swoich skarg..
Ella Wróbel Środa, 17 Października 2018, 8:02
Justyna Socha, jesteście wspaniali, jakby jedni z niewielu w naszym kraju, którzy jeszcze mają rozsądek, logikę i nie oszaleli. Dziękuję Wam, za wspaniałą pracę, uważność i poświęcenie. Wspieram jak mogę.
Anna Środa, 17 Października 2018, 15:59
Justyna Socha śledzę Wasze działania i całym sercem kibicuję. Niech Bóg Wam błogosławi.