UK: medyczna marihuana dostępna od 1 listopada

17 Października 2018, 10:06 marihuana

Produkty na bazie konopi indyjskich będą dostępne w angielskich, walijskich i szkockich aptekach od 1 listopada informuje portal „Pharmacy Magazine”.

Informację tą potwierdził Sajid Javid – brytyjski minister spraw wewnętrznych – który jednocześnie podkreślił, że dopuszczenie do dystrybucji produktów na bazie marihuany medycznej nie zmieni podejścia organów ścigania do marihuany wykorzystywanej w celach innych niż medyczne.

Jednocześnie podkreślono, że właściwe organy m.in. Rada ds. Nadużywania Narkotyków (Advisory Council on the Misuse of Drugs ACMD) oraz Narodowy Instytut Zdrowia i Doskonałości w Opiece (National Institute for Health and Care Excellence) prowadzić będzie długoterminowy monitoring wpływu preparatów na bazie konopi na zdrowie pacjentów, a także będą stanowić wsparcie dla klinicystów, którzy zdecydują się przepisywać tego typu preparaty swoim pacjentom.

Leki na bazie medycznej marihuany będą mogli wypisywać wyłącznie lekarze specjaliści obecni w rejestrze General Medical Council, a ich odbiorcami będą mogli być konkretni pacjenci.

W ocenie Królewskiego Towarzystwa Farmaceutycznego (Royal Pharmaceutical Society) zmiana w podejściu do produktów zawierających konopie indyjskie zostanie z zadowoleniem przyjęta przez rzeszę pacjentów zmagających się z poważnymi schorzeniami m.in. neurologicznymi, czy onkologicznymi. Zdaniem organizacji farmaceuci są grupą zawodową, która zapewni tej szczególnej grupie leków właściwy serwis związany z ich wydawaniem.

AM

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

gfds Wtorek, 30 Października 2018, 1:44
W polskich realiach sugeruję - jeśli ktoś z powodów ceny i dostępności zaopatruje się w tzw bramie lub uprawia w szafie - używać opakowań po medycznej z drugiego obiegu. Absolutnie żadnych dilpaków. Niestety ludzi wszy jest mnóstwo. Najlepiej od razu wszem i wobec pokazać znajomym opakowanie medyczne, uciąc domysły i mieć temat z głowy.